ROZENGEUR / Gerold Rozenblad
Ik vraag mij af wat dezer dagen de teneur is binnen de VHP. En dan heb ik het niet over de verkiezingsnederlaag, want daarvan weten we dat welke partij dan ook deze had verloren, het niet iets zou zijn om met een smile lekker achterover te leunen. Ik heb het over de onbesuisde actie van Chan, waarbij in een aantal missieven controversiële beslissingen zijn genomen, met in het oog springend de beslissing om de gaande ministers en ook de vp en de president de ruimte te bieden om voor 25 procent van de taxatiewaarde (die zal ongetwijfeld vrij laag zijn) hun dienstauto te kopen.
Asis leverde in de pers felle kritiek en zijn collega Ramsukul deed niet onder op Facebook. Maar dat is kritiek voor de buitenwacht. Zullen beiden binnen de muren van de partij stennis hebben gemaakt en wat zal dan de reactie geweest zijn van de bonzen? Of kan het niemand meer een moer schelen, nu de VHP de verkiezingen heeft verloren en laat men het slechts over aan hen die weer in het parlement zitting zullen nemen om hun blazoen te verschonen?
“Het is alsof het Chan niet langer kan schelen hoe wij over hem denken”
De reactie vanuit het kabinet van Chan maakt de situatie er niet rooskleuriger op. Alles is conform de wet gebeurd en er zijn drie controlepunten geweest om zich ervan te verzekeren dat op dat stuk alles in orde is. O ja, en op degene(n) die de stukken heeft/hebben gelekt, wordt de jacht ingezet. Het is alsof het Chan niet langer kan schelen hoe wij over hem denken.
Zonder het vooraf te weten (misschien weet hij het nu) heeft Chan een yorka supu gekookt. Ramsukul heeft gelijk in zijn reactie dat de NDP’ers beter hun hypocriete mond kunnen houden, omdat zij geen haar beter zijn gebleken in het verleden. Maar zoals hij zelf zegt blijft het een moreel-ethische kwestie. Dat zal het vooral blijken te zijn voor hen die in de gelegenheid worden gesteld munt te slaan uit zijn actie. Je kan denken ‘dit zijn mijn laatste dagen dus grijp ik wat er gegrepen kan worden’. Of je kan, anders dan Chan, ook bij de aftocht enige waardigheid tonen.
Helemaal lollig wordt het bij de Abop-ministers. Nu nog deel uitmakend van de uittredende regering, maar zich tegelijkertijd opmaken voor de intree met een nieuwe coalitie. Neem je of neem je niet? Wet of moraal? En als je neemt, hoe verklaar je dit handelen binnen de nieuwe coalitie die in elk geval nu corruptiebestrijding hoog in het vaandel schijnt te hebben. We kunnen Chan kruisigen om zijn besluit, maar ongewild heeft hij ons eerste rij posities gegeven om van een aantal personen de maat te nemen betreffende hun moreel kompas!
roziegeur@gmail.com
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..