De strijd om de kroon van Miss Suriname 2026 wordt op zaterdag 1 november beslist tijdens een feestelijke gala-avond in het Assuria Event Center. Negen kandidaten zijn nog in de race voor de nationale titel.
De verkiezing belooft een bijzondere editie te worden. De geselecteerde kandidaten weerspiegelen de diversiteit van Suriname: vrouwen met verschillende leeftijden, beroepen en culturele achtergronden. Zo doet onder andere een Cubaanse deelneemster mee en is een van de kandidaten een 36-jarige moeder, werkzaam in de zorg.
Realityserie op ATV
Vanaf zondag 28 september is een vijfdelige realityserie te zien op ATV. Daarin worden de kandidaten gevolgd in hun voorbereiding op de finale. “De afleveringen zullen laten zien hoe de dames zich ontwikkelen op het gebied van presentatie, maatschappelijke betrokkenheid en doorzettingsvermogen,” aldus Jermain Tjin A Koeng van Jatak Consultancy tegenover Suriname suriname.
Stemmen via sms
Het publiek speelt dit jaar een actieve rol in het verkiezingsproces. Via sms kunnen kijkers hun voorkeur uitspreken voor een van de kandidaten. Deze stemmen worden meegewogen in de uiteindelijke beoordeling tijdens de finaleavond.
Maatschappelijke bijdrage
Naast het competitie-element is er ook aandacht voor maatschappelijke betrokkenheid. Tijdens het event Fashion for a Cause, waaraan zes Surinaamse modeontwerpers deelnamen, werd geld ingezameld voor het Children Fund. Dit fonds, beheerd door Marriott Hotel Suriname, ondersteunt kinderprojecten waarbij de missen zich in de loop van het jaar zullen inzetten.
Kandidaten Miss Suriname 2026
De volgende negen vrouwen maken kans op de titel:
Evelsia Galimo
Sharishma Patandin
Jeroesha Goinga
Eunike Lioe-A-Joe
Latifa Rome
Marlan Castañòn Lòpez
Seraine Emanuel
Shreya Manhoef
Omara Baumgard
De winnares zal Suriname vertegenwoordigen bij internationale verkiezingen, waaronder de Miss Universe Pageant.
- Akiemboto treedt vandaag aan als chefstaf president Simons.
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Tom Cruise intiem gespot met Ana de Armas in Italië..
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..