De bekende verdachte van de politie, van wie de persoonsgegevens nog onbekend zijn, is in de vroege ochtend van maandag 14 juli 2025 omstreeks 03.25 uur op een adres aan de Julianaweg dodelijk geraakt door schoten die gelost zijn door de eigenaar van het pand.
Volgens het voorlopige onderzoek van de politie is naar voren gekomen dat de aangever J.B. (61), zich bevond op zijn woonadres in Paramaribo, toen hij vanuit zijn alarmsysteem een melding kreeg dat onbekenden zijn woning aan de Julianaweg in het ressort Houttuin, waren binnengedrongen. Gewapend met zijn jachtgeweer begaf hij zich onmiddellijk naar de locatie en zag bij aankomst een onbekende man van vermoedelijk creoolse afkomst vanuit zijn garage naar buiten lopen. J.B. nam geen kans en loste daarbij twee schoten in de richting van de verdachte. Hierna reed hij direct door naar het politiebureau Houttuin, alwaar hij melding maakte van het geval.
De politie van voormelde politiebureau, de afdeling Forensische Opsporing en de afdeling Kapitale Delicten (KD) die zich direct begaven naar het adres voor onderzoek, troffen de verdachte naast de woning aan. Deze bleek een bekende van de politie te zijn te zijn die geraakt was tegen zijn achterhoofd en vertoonde geen teken van leven meer. Een arts stelde officieel de dood van de verdachte man vast. Aan de hand van de aangetroffen situatie bestaat het vermoeden dat de verdachte met enkele kompanen zich toegang tot de woning hadden verschaft door de pvc schroten aan de uitbouw van het dak te verwijderen en via de vliering een gat in het plafond van de toilet ruimte te maken. Vervolgens haalden zij de woning overhoop en door de achter- en traliedeur open te forceren verlieten de daders het huis met medeneming van de DVR box, een grote televisietoestel en andere waardevolle goederen. Naast de schutting werd een grote televisietoestel van 60 inch aangetroffen. De roldeur van de garage stond open en was er een koffer met elektrische apparaten voor de garage geplaatst. Ook een hoge drukspuit stond buiten de garage. Al deze goederen waren gereed gezet om weg te dragen. Deze inbreker(s) werden vermoedelijk verstoord door de bewoner die vanuit de straatzijde naar zijn perceel toe twee schoten had gelost, waarbij één der verdachte is geraakt met voor hem het noodlottige gevolg. Zijn kompanen zagen kans weg te komen.
In opdracht van het Openbaar Ministerie (O.M.) is het ontzielde lichaam van de verdachte ter obductie door de politie in beslag genomen. Het jachtgeweer, waarvan de schutter een bijzondere wapenvergunning heeft is hangende het onderzoek eveneens door de politie in beslag genomen. Na te zijn verhoord is de aangever na overleg met het O.M. door de politie heengezonden. Het verder onderzoek in deze zaak is overgedragen aan de afdeling KD. Nabestaanden of zij die denken deze manspersoon te hebben gekend worden opgeroepen zich in verbinding te stellen met de afdeling K.D. die te bereiken is op de telefoonnummers 403645 of 402736 of 403252.
Neergeschoten inbraak verdachte blijkt bekende van de politie te zijn Korps Politie Suriname.
- Veiligheid tijdens inauguratie gegarandeerd..
- Afvloeiingsplan Newmont blijft van kracht..
- Update:Neergeschoten inbraak verdachte blijkt bekende van d…..
- Twee drugsverkopers en één gebruiker aangehouden bij drugsi…..
- Borstbeeld Trefossa wordt eenmalig terug geplaatst speciaal…..
- Imran Taus: “Ik reken op het sobere beleid van president Si…..
- Nieuwe regering krijgt advies voor nieuw IMF-programma..
- Mathoera: ‘Vrouw als president is belangrijke stap voor Sur…..
- Atompai: ‘Iedere burger verdient een dak boven het hoofd..
- Reactie op: Collegiaal bestuur wat is dat?..
- Overdracht zal ordentelijk verlopen, zegt woordvoerder Saim…..
- Concessionaris Kwangu-gebied niet gekend bij onderzoek..
- Defensie neemt met eerbetoon afscheid van minister Mathoera…..
- Suriname, gefeliciteerd!..
- Bosbranden teisteren Zuid-Europa: waarom het risico toeneem…..
- Presidentiële commissie inauguratie geeft vooralsnog minder…..
- Advocaten verdachte Chablani wraken kantonrechter Kuldip Si…..
- NDP-woordvoerder pleit voor gekozen districtscommissarissen…..
- Raghoebarsing: ‘Nieuwe regering moet uiterst zorgvuldig omg…..
- Roemer blijft governor Centrale Bank tot 2032..
- Bewoner schiet inbreker door het hoofd..