Jaarlijks ondernemen Nederlandse juristen op initiatief van het advocatencollectief ‘Soedamah Advocaten’ een studiereis naar Suriname. Tijdens de jaarlijkse bezoeken wordt Suriname als congresland gebruikt, waarbij niet alleen docenten, maar ook rechters, studenten en leden van het Hof van Justitie bij elkaar komen om kennis uit tewisselen. De Nederlandse studenten hebben op maandag 10 maart 2025 een bezoek gebracht aan president Chandrikapersad Santokhi in het Perscentrum.
Mr. Lachman Soedamah, oprichter en general manager van ‘MR in opleidingen’, gaf aan dat de studenten uit Nederland deelnemen aan Surinaamse cursussen en omgekeerd mogen Surinaamse studenten ook cursussen volgen van de Nederlandse docenten. Naast kennisuitwisseling biedt de studiereis de deelnemers de kans om de Surinaamse samenleving beter te leren kennen.
Dit jaar namen 50 personen deel aan de reis, een groei ten opzichte van de 32 deelnemers van vorig jaar. Tijdens hun verblijf hebben de Nederlandse juristen ook een studiebijeenkomst georganiseerd, waarbij rechters en juristen van het Hof van Justitie betrokken waren. De bereidheid om de rechterlijke macht van Suriname te ondersteunen is volgens Soedamah groot, en er is vertrouwen dat de band tussen beide landen hierdoor verder zal groeien.
President Santokhi zei in zijn toespraak dat Suriname veel heeft geïnvesteerd om op het huidige niveau te komen, ondanks de uitdagingen waarmee het land werd geconfronteerd. “We zijn gestart in een moeilijke periode, midden in de covidcrisis, met een zware schuldenlast en financiële uitdagingen. We hebben moeilijke keuzes moeten maken, maar dankzij samenwerking met het IMF en andere partners hebben we onze financiële positie hersteld”, sprak het staatshoofd.
De president wees ook op het belang van samenwerking op juridisch gebied en de versterking van de rechtsstaat. Hij onderstreepte daarnaast dat de Nederlandse taal en het Nederlandse rechtssysteem altijd een fundamentele rol zullen blijven spelen in Suriname. Voorafgaand aan het bezoek hebben Nederlandse advocaten 1.200 boeken laten verschepen voor de Anton de Kom Universiteit van Suriname. Het staatshoofd gaf aan dat de diaspora een belangrijke rol speelt in de verdere ontwikkeling van het land en sprak zijn waardering uit voor hun betrokkenheid.
- 12 Pijlers, 13 ongelukken..
- Man brengt zwaar lichamelijke letsel toe aan collega buscha…..
- Korps Politie Suriname ondersteunt nationale voorleesdag..
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..
- Trainingen en gespecialiseerde hulpmiddelen onderdeel strij…..
- Amoksi koos woorden verkeerd: geen groepsverkrachting maar …..
- Yelyco eerste finalist U15-meisjes volleybal play-off..
- President bereid behandeling wet grondenrechten op te schor…..
- Verkiezingsorganisatie in volgende fase..
- President bereid behandeling wet Grondenrechten aan te houd…..
- Kritieke tekorten bij de bloedbank..
- Veehouders Bond Suriname: Onzekerheid over import en verkoo…..
- Politicoloog Breeveld ziet 6 partijen 51 zetels delen..
- CELOS spoort aan tot productieverhoging zoete patat..
- Optredens in Suriname vergden uitdagende omschakeling voor …..
- Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd teg…..
- Suriname en Nederland houden bilateraal drugsoverleg..
- OPTSU: Regering heeft IMF-inflatietijdbom opgebouwd..
- China verhoogt stimuleringsmaatregelen om economie te besch…..
- BilateraalDrugsoverleg tussen Suriname en Nederland verster…..
- 3-O benadering bij samenwerking ter vooruitgang van Surinam…..