Kapitein-luitenant-ter-zee Geordie Klein, de Nederlandse Defensieattaché in Suriname, is maandag 14 juli 2025 door minister Krishna Mathoera van Defensie gedecoreerd met de medaille voor speciale verdiensten in de rang van ‘Commandeur’. De onderscheiding werd toegekend vanwege zijn bijzondere inzet voor de versterking van de militaire samenwerking tussen Suriname en Nederland.
Volgens minister Mathoera is onder leiding van Klein sinds 2021 een intensivering zichtbaar geweest in de defensiesamenwerking, met wederzijds voordeel. De minister verwees onder meer naar de jungletrainingen die tussen 2022 en 2024 in Suriname plaatsvonden, verzorgd door de 11 Luchtmobiele Brigade en het Korps Mariniers uit Nederland.
Ook noemde zij de bijdragen aan opleidingen en uitwisselingen van militairen, de samenwerking met het ECLD en de Koninklijke Marechaussee, en het meevaren van Surinaamse militairen bij de Kustwacht in de Caribische regio. Verder ontving Suriname ook muziekinstrumenten, tonners en generatoren als donatie vanuit Nederland.
“Een relatie op solide fundament”Minister Mathoera prees Klein voor zijn rol in het verbeteren van de bilaterale banden:“Suriname en Nederland zijn historisch verbonden, maar hebben ook periodes van spanning gekend. De afgelopen jaren hebben we daar niets van gemerkt. Integendeel, we hebben samen bijgedragen aan het versterken van die relatie – dat is van groot belang.”
Ze sprak de hoop uit dat Klein met goede herinneringen terugkijkt op zijn tijd in Suriname, niet alleen op professioneel vlak, maar ook op cultureel gebied. “Ik weet dat u genoten heeft van onze diversiteit, ons eten, onze cultuur. De samenwerking met u is als zeer positief ervaren.”
Nieuwe attaché, vertrouwde koersDe functie van Defensieattaché zal binnenkort worden overgenomen door luitenant-kolonel Leontien van den Berg, die de samenwerking verder zal voortzetten op het fundament dat Klein heeft gelegd.
Eerder deze maand, op 3 juli, werd ook de Franse Defensieattaché, luitenant-kolonel Jean-Marc Moulin, geëerd met dezelfde medaille voor zijn bijdrage aan de samenwerking tussen Suriname en Frankrijk, in het bijzonder met Frans-Guyana.
- President Simons waarschuwt ministers: “Niemand mag handele…..
- Medaille voor speciale verdiensten voor Nederlandse Defensi…..
- Surinaamse Boksbond in beweging..
- Simons: “Het Kabinet van de President is geen uitvoerend or…..
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname..
- Verdachte in verzekering gesteld door de politie voor verko…..
- Does Travel & Cadushi Tours viert 65-jarig jubileum met…..
- Nieuwe aanpak RGD eerste stap naar gezondere generatie..
- Grondlegger Hindipop overleden..
- ‘Bigi Boy’ treft ‘Wolf’ op 29 augustus in eerste DBX-titelg…..
- Kennismakingsbezoek en voorbereiding overdracht ministerie …..
- Alliantie voor Decent Work voor Personen met een Beperking …..
- Er komt absoluut geen kabinet van de ‘First Gentleman…..
- President Simons aan ministersteam: ‘Opdrachten komen allee…..
- Stembureaupersoneel dat zich terugtrok, wordt op blacklist …..
- Moord en zelfmoord in het Stuwmeergebied..
- Zoon slaat moeder met houten kruk op hoofd en mishandelt jo…..
- De PALU feliciteert het nieuwe leiderschap van Suriname..
- PALU feliciteert president Simons en vicepresident Rusland …..
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold..
- Buitenlanders vast voor illegale handel bedreigde diersoort…..