De Nederlandse ambassadeur in Suriname, Walter Oostelbos, heeft gisteren een kennismakingsbezoek gebracht aan de president Jennifer Simons. Het bezoek stond in het teken van het voortzetten en verdiepen van de bilaterale samenwerking tussen beide landen.
Volgens Oostelbos hebben de betrekkingen tussen Nederland en Suriname een bijzonder karakter, aangezien er een groot aantal mensen van Surinaamse afkomst in Nederland wonen. De Nederlandse gezant onderstreept het belang van een persoonlijke ontmoeting met president Simons: “Als vertegenwoordiger van mijn staatshoofd vond ik het belangrijk om de president persoonlijk te ontmoeten en onze inzet te bevestigen om de sterke banden tussen Nederland en Suriname voort te zetten.”
Tijdens het onderhoud werd teruggeblikt op de afgelopen jaren van samenwerking. Daarbij kwam onder meer het Makandra-programma, dat recent werd afgerond, aan de orde. Dit programma ging in 2021 van start en richtte zich op samenwerking tussen Surinaamse en Nederlandse overheidsinstellingen op gebieden als justitie, klimaat, waterbeheer, defensie en landbouw.
De ambassadeur onderstreepte het belang van dit initiatief: “Makandra staat symbool voor samenwerking op basis van gelijkwaardigheid en vertrouwen. Zowel de president als ik zien uit naar mogelijkheden om in de toekomst soortgelijke programma’s voort te zetten.”
Verder werd tijdens het overleg vastgesteld dat een beperkt deel van de verdragsmiddelen nog beschikbaar is. Nederland heeft Suriname derhalve uitgenodigd om hiervoor een voorstel te formuleren met het oog op een doelmatige en strategische besteding.
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..
- Opmerkelijk – Snelweg in Pennsylvania (VS) vol hotdogs..
- Structurele maatregelen voorkeur geven boven populisme..
- Winkeldiefstal drijft prijzen omhoog in het VK..
- Wrede rouw: weduwe twerkt naast de kist van haar man..
- Essed: “Slechts helft van ministersteam regering-Simons ges…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..