Nederland heeft besloten om medische noodpakketten boven Gaza te droppen nu de humanitaire situatie verder verslechtert. Volgens het kabinet is dit een noodzakelijke stap, nu hulp op andere manieren nauwelijks binnenkomt.
Maar volgens mensenrechtenactiviste Amina El-Masri is deze actie “te laat, te mager en vooral hypocriet”.
“Elke hulp is welkom,” zegt El-Masri, “maar laten we duidelijk zijn: dit is geen daad van heldhaftigheid, maar een poging tot morele compensatie voor jarenlang wegkijken.”
Ze wijst erop dat Nederland, onder zowel voormalig premier Rutte als het huidige demissionaire kabinet, structureel tegen VN-resoluties heeft gestemd waarin werd opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza. “Daardoor is Nederland medeverantwoordelijk voor het geweld dat inmiddels aan meer dan 55.000 Palestijnen het leven heeft gekost.”
Volgens de activiste komt de luchtdropping neer op een symbolisch gebaar dat de echte verantwoordelijkheid ontwijkt. “Het is vernederend: in plaats van voedsel en medicijnen via veilige corridors te leveren, gooi je ze uit vliegtuigen alsof het om een rampgebied zonder bestuur of beschaving gaat. Het lijkt alsof je dieren voert, niet mensen in nood.”
El-Masri stelt dat als Nederland werkelijk een verschil wil maken, het de Israëlische regering moet aanspreken op haar blokkadepolitiek. “Eis open grensovergangen. Eis toegang voor hulporganisaties. En eis een onmiddellijk staakt-het-vuren, ditmaal niet met woorden, maar met daden en sancties.”
Voor nu blijft de paradox schrijnend: Nederland gooit hulp uit de lucht, terwijl het jarenlang de politieke hemel gesloten hield voor Palestijnse overlevingskansen.
- Mariah Carey vertelt over de ‘belofte’ die Rihanna zou hebb…..
- Chlöe Bailey schittert op St. Lucia Carnival in vurige outf…..
- Beyoncé’s Cowboy Carter Tour sloot af als grootste countrym…..
- Ramsaran bezoekt Memre Buku Kazerne..
- Brunings: ‘Combinatie milieu, olie en gas biedt kansen’..
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet allee….
- Vier Surinaamse studenten behalen medisch diploma in Cuba..
- Viertal aangehouden voor gewapende roofoverval..
- Verdachten ‘kopen’ levensmiddelen met valse overmakingsbewi…..
- President Simons wil spoedige oplossing omtrent EU-blacklis…..
- Ex-vriend opgesloten na verduisteren gouden ketting..
- Bewolkt met kans op wat regen.
- DRUGSBESCHULDIGINGEN POLITIE..
- Defensieminister Ramsaran belooft niet weg te zullen lopen …..
- Nigeriaanse bendeleden doden 33 gijzelaars ondanks betaald …..
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot.
- Nicolina Elisabeth Enser (90) Amsterdam 24-7-2025..
- Milo Eugène Frank Yard (57) Amsterdam 27-7-2025..
- Girdhari: parlementariërs moeten goed verdienen..
- Slachtoffer steekincident Nickerie overleden..
- Nieuwe DNA-leden klaar om het volk te dienen..