Het Gerechtshof in Den Haag heeft bepaald dat de Nederlandse Staat de 80-jarige Jaitsen Singh, die al 41 jaar een gevangenisstraf uitzit in de Verenigde Staten, moet terughalen naar Nederland. Demissionair minister van Justitie David van Weel (VVD) heeft vier weken de tijd om de overplaatsing in gang te zetten, zodat Singh zijn straf in Nederland kan voltooien, aldus bericht de NOS vandaag, woensdag 27 augustus.
Singh kreeg in 1986 in de VS een straf van 56 jaar tot levenslang voor het laten vermoorden van zijn vrouw en dochter, iets wat hij altijd heeft ontkend.
Zijn advocaat, Rachel Imamkhan, wijst op ernstige gebreken in het proces, zoals het omkopen van een kroongetuige door een aanklager en het vernietigen van DNA-bewijs.
Singh verkeert in zeer slechte gezondheid, eet niet meer en krijgt sondevoeding. Een eerdere verzoek tot overplaatsing onder de Wet overdracht tenuitvoerlegging strafvonnissen (Wots) werd afgewezen omdat hij onvoldoende binding met Nederland zou hebben – hij woonde er vier jaar – ondanks zijn Nederlandse nationaliteit.
Het Hof oordeelde nu dat de Staat onvoldoende rekening hield met Singhs bijzondere omstandigheden, zoals zijn hoge leeftijd, slechte gezondheid en de uitzichtloosheid van zijn situatie in de VS. In Nederland zou hij ook bezoek van familie kunnen krijgen.
- Aankomende dc’s worden klaargestoomd voor hun functie..
- Simons: ‘we hebben niets tegen de gewezen korpschef’..
- Schorsing SLM-directeur Gonesh tijdelijk opgeschort..
- NMA-directeur Gefferie: rapport over kwikblootstelling in P…..
- Suriname versterkt naleving internationale sancties via RIS..
- BELASTING, DOUANE EN GOUD..
- Minister Noersalim ontvangt Re:wild-delegatie: focus op nat…..
- Kabinet wil meer onafhankelijkheid bij RVC’s..
- Guyanese verkiezingen: olie, nieuwe partijen en grensconfli…..
- Eventuele voortzetting IMF-programma slechts voor instituti…..
- Surinaamse studenten in Servië hebben nog steeds geen studi…..
- Hof van Justitie: ‘Blijk van waardering geen inbreuk op tri…..
- Ex-minister Regillio Dodson aangehouden na schietpartij..
- Al langer dan 10 jaar geen deugdelijk overzicht van uitgege…..
- Schorsing SLM-topman Gonesh tijdelijk opgeheven..
- Drempelkosten bij SEH blijven SRD 300; geen sprake van verh…..
- Hof van Justitie: dankplakkaten geen beloning maar erkennin…..
- Misiekaba: ‘Medicijnen worden weer betaalbaar en toegankeli…..
- Miljoenen zoek na uitbetaling sociale uitkeringen..
- Training ‘Change Management’ in teken duurzaam beheer visse…..
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….