De Benin Bronzen waren kunstvoorwerpen die werden gestolen tijdens de Britse koloniale plunderingen van Benin, het huidige zuiden van Nigeria.
Teruggegeven kunstwerkenTijdens een ceremonie in Lagos werden 119 Benin Bronzen officieel overgedragen door Nederland aan Nigeria. Onder de teruggegeven stukken bevonden zich een hoofd van koning Oba van Benin, de Vogel der Profetie, een beeld van een luipaard en een gebeeldhouwde olifantenslagtand.
Historische teruggaveDe kunstwerken werden meer dan 120 jaar geleden gestolen tijdens het koloniale tijdperk. Olugbile Holloway, directeur-generaal van de Nigeriaanse Nationale Commissie voor Musea en Monumenten, noemde de objecten “belichamingen van de geest en identiteit van het volk van wie ze werden afgenomen”. Hij riep de wereld op om Nigeria “met eerlijkheid, waardigheid en respect” te behandelen.
Meer teruggaven verwachtNaast Nederland heeft ook Duitsland toegezegd meer dan 1.000 kunstwerken terug te geven. Vier van de teruggekeerde Benin Bronzen worden permanent tentoongesteld in het Nationaal Museum in Lagos, terwijl de rest teruggaat naar de Oba van Benin, de traditionele leider van het koninkrijk.
AchtergrondDe Benin Bronzen, daterend uit de 16e tot 18e eeuw, werden in 1897 gestolen door Britse troepen. Nigeria heeft sinds 2022 wereldwijd honderden objecten teruggevraagd, waaronder 72 stukken uit Londen en 31 uit de VS.
Bron: Al Jazeera.
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai..
- Parmessar verwacht dat DNA-vergadering zondag ordelijk verl…..
- Feestelijke heropening Servicestation Amirkhan aan de Mahon…..
- NDP: ‘VHP moet eerst verkiezingsuitslag erkennen, dan prate…..
- President Santokhi beëdigt Parmessar als fungerend voorzitt…..
- Mielando Atompai draagt voorzitterschap Politiebond over aa…..
- Brunswijk waarschuwt ABOP-leden: “Bewillig, VVV komt nog!…..
- Weer vervallen producten in supermarkten aangetroffen..
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..
- ‘Doordacht migratiebeleid nodig als fundament van natievorm…..
- Revelino Eijk nieuwe voorzitter Surinaamse Politiebond..
- GOw2 heropent volledig ‘self service’-pompstation Mahonylaa…..
- Politiebond hekelt politieke bevorderingen binnen KPS..
- ‘Het moet anders’, zegt het nieuwe regeerakkoor…..
- Ommen over wateroverlast Para: ‘dit maken we voor het eerst…..
- CBB-directeur Kanapé-Pokie: spoedpaspoort kost SRD 4200, on…..
- Bachelor Politiekunde-cursisten eisen bevordering na diplom…..