De gezondheidssector krijgt binnenkort een broodnodige impuls dankzij een nieuwe bijdrage vanuit Nederland. Afgelopen vrijdag tekenden ambassadeur Walter Oostelbos en minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning het contract voor een investering van 3 miljoen euro in medische apparatuur.
De bijdrage wordt gefinancierd uit de zogenoemde Verdragsmiddelen en is bedoeld voor de aanschaf van essentiële medische apparatuur voor ziekenhuizen en gezondheidscentra in Paramaribo, Nickerie en diverse gebieden in het binnenland. De middelen zullen worden ingezet voor onder meer basisdiagnostiek, behandelingsapparatuur en modernisering van faciliteiten, meldt de Nederlandse ambassade op haar Facebookpagina.
Met de ondertekening van deze overeenkomst zijn de beschikbare Verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed. Zowel ambassadeur Oostelbos als minister Raghoebarsing stonden tijdens de plechtigheid stil bij dit bijzondere moment en benadrukten het belang van duurzame samenwerking tussen Suriname en Nederland, met tastbare resultaten in vitale sectoren zoals de volksgezondheid.
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..