De Nationale Democratische Partij (NDP) wil bij het verkrijgen van de regeermacht het overheidsapparaat volledig digitaliseren. Dit zal onder meer resulteren in een betere dienstverlening aan de burgers en vermindert de kans op corruptie. Daarmee krijgt het land ook meer inkomsten.
NDP-voorzitter Jennifer Simons stelt dat haar partij veel aandacht besteedt aan de ontwikkeling van de productie. Ons land heeft in het verleden een aantal producten vervaardigd en geëxporteerd. Volgens haar is het tijd dat de bevolking weer gaat geloven dat lokale ondernemers in staat zijn om topkwaliteitsproducten te leveren.
In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV stelt de politica dat het bestuur in de nieuwe situatie na de verkiezingen transparanter en soberder moet zijn. De basisdiensten van het land moeten minimaal teruggebracht worden naar het niveau van vóór 2020. Ze waarschuwt dat verbeteringen in het land niet zo gemakkelijk zullen gaan.
Simons pleit voor een combinatie van programma’s waarbij de productie omhooggaat en tegelijkertijd burgers die steun ontvangen, ook in staat worden gesteld een kleine onderneming te beginnen en zo uit de situatie van armoede te komen. Het geven van SRD 1800 zal doorgaan, maar dat verbetert de leefsituatie van de samenleving niet, vindt de NDP-voorzitter.
Het ontwikkelen van productieskills bij de minder draagkrachtigen zal volgens haar een grote verlichting brengen voor deze groep. Van de NDP mag verwacht worden dat er een centrum voor productieondersteuning komt om alle lagen binnen de sector te ondersteunen, waarbij zij toegang krijgen tot kapitaal, scholing en belastingvoordelen.
Simons merkt op dat niet alleen anderen werkzaam zullen zijn binnen de olie- en gassector. Er moeten volgens haar regelingen komen waarbij lokale ondernemers ook kunnen profiteren van deze activiteiten.
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..
- Minister Landvreugd op het matje geroepen om verzuim terinz…..
- Overheid steekt geld in markoesateelt..
- Paramaribo-verklaring goedgekeurd..
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..