De Nationale Democratische Partij (NDP) wil bij het verkrijgen van de regeermacht het overheidsapparaat volledig digitaliseren. Dit zal onder meer resulteren in een betere dienstverlening aan de burgers en vermindert de kans op corruptie. Daarmee krijgt het land ook meer inkomsten.
NDP-voorzitter Jennifer Simons stelt dat haar partij veel aandacht besteedt aan de ontwikkeling van de productie. Ons land heeft in het verleden een aantal producten vervaardigd en geëxporteerd. Volgens haar is het tijd dat de bevolking weer gaat geloven dat lokale ondernemers in staat zijn om topkwaliteitsproducten te leveren.
In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV stelt de politica dat het bestuur in de nieuwe situatie na de verkiezingen transparanter en soberder moet zijn. De basisdiensten van het land moeten minimaal teruggebracht worden naar het niveau van vóór 2020. Ze waarschuwt dat verbeteringen in het land niet zo gemakkelijk zullen gaan.
Simons pleit voor een combinatie van programma’s waarbij de productie omhooggaat en tegelijkertijd burgers die steun ontvangen, ook in staat worden gesteld een kleine onderneming te beginnen en zo uit de situatie van armoede te komen. Het geven van SRD 1800 zal doorgaan, maar dat verbetert de leefsituatie van de samenleving niet, vindt de NDP-voorzitter.
Het ontwikkelen van productieskills bij de minder draagkrachtigen zal volgens haar een grote verlichting brengen voor deze groep. Van de NDP mag verwacht worden dat er een centrum voor productieondersteuning komt om alle lagen binnen de sector te ondersteunen, waarbij zij toegang krijgen tot kapitaal, scholing en belastingvoordelen.
Simons merkt op dat niet alleen anderen werkzaam zullen zijn binnen de olie- en gassector. Er moeten volgens haar regelingen komen waarbij lokale ondernemers ook kunnen profiteren van deze activiteiten.
- Franklin Cyrill Dankoor..
- Imro Lionel Thompson..
- Sylvie Marie de Bies..
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling..
- Bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken te doen..
- Schadevergoeding padieboeren eindelijk uitbetaald..
- Suriname krijgt internationale award voor herstructurering …..
- Harriette Louise Loe – Liew..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..
- Wilgo M. Pengel: Een pionier in multimedia en cultuurpromot…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..
- NAS versterkt culturele samenwerking met India..
- Surinaamse bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken t…..
- Stabiele internetverbinding voor scholen Lelydorp..
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving..