De Nationale Democratische Partij (NDP) wil bij het verkrijgen van de regeermacht het overheidsapparaat volledig digitaliseren. Dit zal onder meer resulteren in een betere dienstverlening aan de burgers en vermindert de kans op corruptie. Daarmee krijgt het land ook meer inkomsten.
NDP-voorzitter Jennifer Simons stelt dat haar partij veel aandacht besteedt aan de ontwikkeling van de productie. Ons land heeft in het verleden een aantal producten vervaardigd en geëxporteerd. Volgens haar is het tijd dat de bevolking weer gaat geloven dat lokale ondernemers in staat zijn om topkwaliteitsproducten te leveren.
In het programma De Tafel van Suriname suriname en Rasonic TV stelt de politica dat het bestuur in de nieuwe situatie na de verkiezingen transparanter en soberder moet zijn. De basisdiensten van het land moeten minimaal teruggebracht worden naar het niveau van vóór 2020. Ze waarschuwt dat verbeteringen in het land niet zo gemakkelijk zullen gaan.
Simons pleit voor een combinatie van programma’s waarbij de productie omhooggaat en tegelijkertijd burgers die steun ontvangen, ook in staat worden gesteld een kleine onderneming te beginnen en zo uit de situatie van armoede te komen. Het geven van SRD 1800 zal doorgaan, maar dat verbetert de leefsituatie van de samenleving niet, vindt de NDP-voorzitter.
Het ontwikkelen van productieskills bij de minder draagkrachtigen zal volgens haar een grote verlichting brengen voor deze groep. Van de NDP mag verwacht worden dat er een centrum voor productieondersteuning komt om alle lagen binnen de sector te ondersteunen, waarbij zij toegang krijgen tot kapitaal, scholing en belastingvoordelen.
Simons merkt op dat niet alleen anderen werkzaam zullen zijn binnen de olie- en gassector. Er moeten volgens haar regelingen komen waarbij lokale ondernemers ook kunnen profiteren van deze activiteiten.
- SWM en EBS werken aan opheffing waterleidingstoring na buis…..
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..
- Transvaal Vriendenclub krijgt eigen locatie..
- Update bericht; Overdracht van vijftien pick-ups aan het Ko…..
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..
- A20, PRO en DOE moeten bespreken of massameetings gehouden …..
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..