De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft via de media berichten ontvangen die doen vermoeden dat de huidige regering onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi in hoog tempo overheidscontracten afsluit. De partij uit haar zorgen over de timing en aard van deze contracten, die volgens haar aanwijzingen voor corruptie kunnen bevatten.
In een officiële verklaring waarschuwt de NDP alle bedrijven, personen, stichtingen en naamloze vennootschappen die vanaf 1 juni 2025 contracten aangaan met de overheid zonder naleving van de wettelijke aanbestedingsregels.
De partij benadrukt dat een toekomstige regering, die op 16 juli aantreedt, alle overeenkomsten grondig zal toetsen aan de Anti-Corruptiewet uit 2019. Daarnaast krijgt de Belastingdienst opdracht om onderzoek te doen naar betrokken partijen, inclusief gelieerde rechtspersonen.
De NDP onderstreept dat integriteit, transparantie en verantwoording centraal staan in goed bestuur. Illegitieme voordelen die in de laatste dagen van de huidige regering worden behaald, zullen volgens de partij niet onbestraft blijven.
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..
- Koniki en Jhaghroe geselecteerd voor CARICOM Young Professi…..
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..