De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft via de media berichten ontvangen die doen vermoeden dat de huidige regering onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi in hoog tempo overheidscontracten afsluit. De partij uit haar zorgen over de timing en aard van deze contracten, die volgens haar aanwijzingen voor corruptie kunnen bevatten.
In een officiële verklaring waarschuwt de NDP alle bedrijven, personen, stichtingen en naamloze vennootschappen die vanaf 1 juni 2025 contracten aangaan met de overheid zonder naleving van de wettelijke aanbestedingsregels.
De partij benadrukt dat een toekomstige regering, die op 16 juli aantreedt, alle overeenkomsten grondig zal toetsen aan de Anti-Corruptiewet uit 2019. Daarnaast krijgt de Belastingdienst opdracht om onderzoek te doen naar betrokken partijen, inclusief gelieerde rechtspersonen.
De NDP onderstreept dat integriteit, transparantie en verantwoording centraal staan in goed bestuur. Illegitieme voordelen die in de laatste dagen van de huidige regering worden behaald, zullen volgens de partij niet onbestraft blijven.
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek, maar de feiten blijven …..
- Lustmoordenaar Kasi krijgt opnieuw levenslang voor reeks mo…..
- Bhola: ‘NIS was beter beveiligd dan CBvS’..
- NDP wacht op bindend verklaren door OKB alvorens coalitie-t…..
- Alle ballen op tante Jenny!..
- Ramnandanlal: “Kiezers eigenlijk teleurgesteld in politic…..
- Minister Mac Andrew pleit voor Decent Work op ILO-conferent…..
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliser…..
- Minister Mac Andrew benadrukt Decent Work en sociale rechtv…..
- Training ‘Basisvaardigheden Ondernemerschap’ van start in S…..
- Binnenkort nieuw parlement..
- Verkiezingsresultaten Paramaribo: ruim 111 duizend stemmen …..
- Suriname wint met 1-0 van Puerto Rico..
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel..
- 26 vrouwen gecertificeerd in Textiele Werkvormen..
- Koloku brengt Sranan firi naar Poetry International Festiva…..
- SLM loopt achter met betaling veiligheidsvergoeding aan CAS…..
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint…..
- PRO heeft goede hoop in nieuwe coalitie..
- OM eist tot 35 jaar cel voor roofmoord op ondernemer..
- Zoektocht naar familiegeschiedenis leidt tot plantage- en s…..