De NDP slaat alarm over een reeks overheidscontracten die volgens haar op het laatste moment door de regering onder leiding van president Chan Santokhi worden getekend. In een persbericht uit de partij haar ernstige zorgen over de aard en timing van deze contracten, die sterke vermoedens van corruptie zouden oproepen.
Volgens de NDP blijkt uit diverse mediaberichten dat de zittende regering zich momenteel bezighoudt met het in rap tempo aangaan van financiële verplichtingen met bedrijven, stichtingen en andere entiteiten. De partij roept betrokkenen op om uiterst voorzichtig te zijn met het tekenen van contracten met de overheid, zeker vanaf 1 juni 2025, indien dit gebeurt zonder toepassing van de geldende aanbestedingsprocedures en de Wet op Gunningen.
Grondige toetsing bij regeerwisselDe NDP stelt dat alle contracten die onder verdachte omstandigheden zijn afgesloten, na de machtswisseling op 16 juli 2025, onderworpen zullen worden aan een diepgaande toetsing. Hierbij zal de Anti-Corruptiewet, aangenomen door De Nationale Assemblee (DNA) in 2019, als toetsingskader worden gebruikt.
Daarnaast zal ook de Belastingdienst een sleutelrol spelen. De Belastingdienst krijgt opdracht om grondig onderzoek te verrichten naar alle betrokken natuurlijke personen en rechtspersonen. Dit geldt niet alleen voor ondertekenaars van contracten, maar ook voor verbonden stichtingen, bedrijven en naamloze vennootschappen, ongeacht of zij direct partij zijn in de overeenkomst.
De partij benadrukt dat bij de nieuwe regering, die zij zal leiden na de komende machtswisseling, de focus zal liggen op integriteit, transparantie en verantwoord bestuur. “Pogingen om in de nadagen van deze regering op onrechtmatige wijze voordeel te behalen, zullen niet zonder gevolgen blijven,” stelt de NDP nadrukkelijk.
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..
- Alle partijen zetten hun lijnen uit, ook de VHP..