De NDP slaat alarm over een reeks overheidscontracten die volgens haar op het laatste moment door de regering onder leiding van president Chan Santokhi worden getekend. In een persbericht uit de partij haar ernstige zorgen over de aard en timing van deze contracten, die sterke vermoedens van corruptie zouden oproepen.
Volgens de NDP blijkt uit diverse mediaberichten dat de zittende regering zich momenteel bezighoudt met het in rap tempo aangaan van financiële verplichtingen met bedrijven, stichtingen en andere entiteiten. De partij roept betrokkenen op om uiterst voorzichtig te zijn met het tekenen van contracten met de overheid, zeker vanaf 1 juni 2025, indien dit gebeurt zonder toepassing van de geldende aanbestedingsprocedures en de Wet op Gunningen.
Grondige toetsing bij regeerwisselDe NDP stelt dat alle contracten die onder verdachte omstandigheden zijn afgesloten, na de machtswisseling op 16 juli 2025, onderworpen zullen worden aan een diepgaande toetsing. Hierbij zal de Anti-Corruptiewet, aangenomen door De Nationale Assemblee (DNA) in 2019, als toetsingskader worden gebruikt.
Daarnaast zal ook de Belastingdienst een sleutelrol spelen. De Belastingdienst krijgt opdracht om grondig onderzoek te verrichten naar alle betrokken natuurlijke personen en rechtspersonen. Dit geldt niet alleen voor ondertekenaars van contracten, maar ook voor verbonden stichtingen, bedrijven en naamloze vennootschappen, ongeacht of zij direct partij zijn in de overeenkomst.
De partij benadrukt dat bij de nieuwe regering, die zij zal leiden na de komende machtswisseling, de focus zal liggen op integriteit, transparantie en verantwoord bestuur. “Pogingen om in de nadagen van deze regering op onrechtmatige wijze voordeel te behalen, zullen niet zonder gevolgen blijven,” stelt de NDP nadrukkelijk.
- Regering-Santokhi keurt project van ruim US$ 27 miljoen goe…..
- Chan is gewoon Chan, punt...
- Gajadien: Regering moet besluit overkopen staatsvoertuigen …..
- Hassankhan: verzoek van VHP aan OKB moet met korreltje zout…..
- Veel regeringsmissiven uitgelekt..
- Te veel reizigers negeren cashlimiet: OM waarschuwt opnieuw..
- President Santokhi keurt miljoenenproject goed voor schoonm…..
- President Santokhi tekent missive: regeringsleden mogen die…..
- Uitgelekte missives president Santokhi leiden tot felle kri…..
- Valse start..
- OM waarschuwt: uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft straf…..
- OM eist 8 jaar cel en geldboetes tegen 9 verdachten in coca…..
- Officier van Justitie treedt hard op tegen 546 kilo cocaïne…..
- 8 jaar cel geëist voor georganiseerde drugssmokkel via SLM-…..
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek..
- OKB-lid Jadnanansing: Het was een moeilijke uitdaging..
- 8-jarige meisje vermoedelijk door twee tieners seksueel mis…..
- Scholing Abop-politici..
- Marinus Bee: “Geen sprake van verraad, ABOP staat pal achte…..
- OM waarschuwt tegen illegale valutatransport bij het reizen..
- Hooggerechtshof bevestigt celstraf voor Cristina Kirchner w…..