De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft via de media kennisgenomen van berichten waaruit blijkt dat de zittende regering, onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, op dit moment haastig een groot aantal overheidscontracten afsluit. De aard en timing van deze contracten roepen ernstige vermoedens van corruptie op bij de partij. In een verklaring waarschuwt de NDP dat alle overeenkomsten bij het aantreden van de nieuwe regering grondig zullen wordt getoetst.
De verklaring:
De NDP waarschuwt hierbij alle personen, bedrijven, stichtingen en naamloze vennootschappen die zeker vanaf 1 juni 2025 overgaan tot het aangaan van contractuele verplichtingen, zonder de toepassing van de wettelijke regelingen van Gunningen en de Aanbestedingswet, met de overheid onder leiding van president Santokhi, om ernstig rekening te houden met de volgende consequenties:
Bij het aantreden van de regering zal een grondige toetsing plaatsvinden van alle afgesloten overeenkomsten, op basis van de Anti-Corruptiewet, zoals aangenomen door De Nationale Assemblée in 2019.
De Belastingdienst zal de opdracht krijgen om diepgaand onderzoek te verrichten naar alle betrokken personen en entiteiten, waaronder ook stichtingen en vennootschappen waarmee deze personen verbonden zijn — ongeacht of deze rechtspersonen zelf partij zijn bij de afgesloten overeenkomsten.
De NDP benadrukt dat integriteit, transparantie en verantwoording de fundamenten zullen vormen van goed bestuur onder de nieuwe regering welke 16 juli aanstaande zal aantreden. Pogingen om in de nadagen van deze regering illegitiem voordeel te behalen, zullen niet zonder gevolgen blijven.
- Project ‘Developing Young Leaders’ versterkt Surinaamse jon…..
- Onaanvaardbare verrijking..
- Assembleevoorzitter Bee: “Het gaat niet om mij, het gaat om…..
- Infrastructuurprojecten Suriname centraal tijdens bezoek mi…..
- Centraal Hoofdstembureau stelt officiële verkiezingsuitslag…..
- Suriname ziet voorbeeld in India’s digitale arbeidsinfrastr…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling 96.000 US dollar voor …..
- Natio hoopt op gunstige loting slotronde WK-kwalificatie..
- Geen overlevenden bij vliegtuigcrash Air India in Ahmedabad..
- ‘Weg naar de top begint niet op social media, maar op het p…..
- VES-voorzitter: Valutakoers ontspoort door politieke onzeke…..
- Suriname twee profbodybuilders rijker..
- Air India-toestel crasht, minstens 100 doden..
- Ook Suriname staat stil bij Werelddag tegen Kinderarbeid..
- Hassankhan: verkiezingsuitslag blijft ongewijzigd zonder co…..
- LIVO kroont zich tot kampioen op internationaal volleybalto…..
- Advocaten trekken verklaring deskundige in zaak drugsvliegt…..
- Valutakoersen stijgen: euro bereikt SRD 43,30 bij cambio’…..
- Yelyco brengt spanning helemaal terug in halve finale manne…..
- Passagiersvliegtuig stort neer bij Indiase stad Ahmedabad..
- Minister Dasai: “Klimaatverandering is onze grootste uitdag…..