De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft via de media kennisgenomen van berichten waaruit blijkt dat de zittende regering, onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, op dit moment haastig een groot aantal overheidscontracten afsluit. De aard en timing van deze contracten roepen ernstige vermoedens van corruptie op bij de partij. In een verklaring waarschuwt de NDP dat alle overeenkomsten bij het aantreden van de nieuwe regering grondig zullen wordt getoetst.
De verklaring:
De NDP waarschuwt hierbij alle personen, bedrijven, stichtingen en naamloze vennootschappen die zeker vanaf 1 juni 2025 overgaan tot het aangaan van contractuele verplichtingen, zonder de toepassing van de wettelijke regelingen van Gunningen en de Aanbestedingswet, met de overheid onder leiding van president Santokhi, om ernstig rekening te houden met de volgende consequenties:
Bij het aantreden van de regering zal een grondige toetsing plaatsvinden van alle afgesloten overeenkomsten, op basis van de Anti-Corruptiewet, zoals aangenomen door De Nationale Assemblée in 2019.
De Belastingdienst zal de opdracht krijgen om diepgaand onderzoek te verrichten naar alle betrokken personen en entiteiten, waaronder ook stichtingen en vennootschappen waarmee deze personen verbonden zijn — ongeacht of deze rechtspersonen zelf partij zijn bij de afgesloten overeenkomsten.
De NDP benadrukt dat integriteit, transparantie en verantwoording de fundamenten zullen vormen van goed bestuur onder de nieuwe regering welke 16 juli aanstaande zal aantreden. Pogingen om in de nadagen van deze regering illegitiem voordeel te behalen, zullen niet zonder gevolgen blijven.
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd..
- SLM schrapt vluchten naar Frans-Guyana vanwege EU-vliegverb…..
- ECD treft vervallen producten en ondeugdelijke kassasysteme…..
- Suriname in de schijnwerpers: tragikomedie van deze week (1…..
- Nieuwe pelotonscommandanten klaar voor leidinggevende taken..
- Surinaamse Troefcallbond viert 40-jarig jubileum..
- BEP vraagt blijvende aandacht voor veiligheid op waterwegen..
- President Santokhi betuigt medeleven na bootramp Marowijne..
- Pigot verdedigt samenwerking NPS met NDP..
- Guyana: Zakenman Mohamed aangeklaagd voor belastingontduiki…..
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproduc…..
- Hoofdstembureau Commewijne stelt verkiezingsresultaten vast…..
- Caricom-voorzitter Mottley feliciteert Simons met verkiezin…..
- Vluchten SLM gaan normaal door..
- Ondernemer beroofd van US$ 91.000 aan de Gongrijpstraat..
- VHP behaalt meeste stemmen in Commewijne..
- Nieuwe generatie pelotonscommandanten versterkt leger..
- Quincy King: ‘Mijn stem is mijn kracht en mijn reis is nog …..
- Ministerie Volksgezondheid ziet impact verhoogde tariefmaat…..
- ‘Coalitie geboren uit zonde, zal geen zegen kennen’..
- Bernharddorp werkt aan erkenning van oorspronkelijk grondge…..