NDP-woordvoerder Ricardo Panka.
De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zich tot nu toe alleen uitgesproken over de kwestie Tigri, en niet over het grensgeschil tussen Guyana en Venezuela. “Ik sta versteld van deze uitgesproken steun van Suriname aan Guyana, terwijl we zelf ook een grensgeschil met dat land hebben.” Dit is de eerste reactie van Ricardo Panka, woordvoerder van de grootste oppositiepartij in het parlement, de NDP.
De NDP gaat zich buigen over de steun die Suriname heeft uitgesproken voor Guyana in haar grensdispuut met Venezuela, onze gezamenlijke westelijke buur.
De NDP hechtte tijdens de regeerperiode van oud-president Bouterse veel waarde aan de samenwerking met de Venezolaanse president Nicolás Maduro. De partij is ervan overtuigd dat Suriname geen partij had moeten kiezen, maar had moeten blijven wijzen op het pad van arbitrage en dialoog tussen Guyana en Venezuela.
Dit geldt vooral omdat Suriname zelf ook een grensdispuut heeft met Guyana. Ook zegt de NDP-woordvoerder niet te weten of een dergelijk standpunt van de regering in het Comité Generaal is voorgelegd. Panka geeft aan dat de NDP zich daarom gaat beraden over dit regeringsbesluit en het proces dat is gevolgd om tot dit besluit te komen.
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..
- LOAD SHEDDING IN VERSCHILLENDE BUURTEN?..
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..
- Transparante regelgeving essentieel voor duurzame energie-i…..
- LatinFinance roept Suriname uit tot ‘Sovereign Restructurin…..
- Het falen van Volksgezondheid (2)..
- Verworvenheden (2B)..
- Maya Parbhoe: grootse plannen, grote vragen..
- Surinaamse militairen en politieagenten getraind in Franse …..
- Suriname op weg naar WHO certificering malaria..
- Korps Politie Suriname: 614 aanhoudingen verricht in januar…..
- ‘Vrij spel’ Peps..
- Trump pakt Biden toegang tot gevoelige informatie af..
- 10 jaar Wi! Uma fu Sranan: ‘Met vastberadenheid en visie be…..