De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft een formele klacht ingediend bij de Caribische Gemeenschap (Caricom) tegen Guyana. De partij stelt dat Guyana zich schuldig maakt aan onrechtmatige handelingen op Surinaams grondgebied, met name in het betwiste Tigri-gebied.
Volgens de NDP heeft Guyana het verdrag van Chaguaramas geschonden en is ingrijpen van Caricom noodzakelijk. De partij benadrukt dat het hier gaat om nationale soevereiniteit en territoriale integriteit en roept op tot een krachtig en rechtvaardig optreden.
Het Tigri-gebied is al jarenlang een bron van spanning tussen Suriname en Guyana. De NDP stelt dat de recente activiteiten van Guyana in dit gebied getuigen van disrespect voor internationale rechtsregels en regionale afspraken. De partij eist dat Guyana onmiddellijk stopt met deze handelingen en zijn onderdanen uit het gebied terugtrekt.
Daarnaast roept de NDP president Chan Santokhi op om resoluut op te treden en de belangen van Suriname te beschermen. De partij dringt erop aan dat de regering diplomatieke en juridische middelen inzet om de kwestie via de juiste kanalen op te lossen en de nationale soevereiniteit te waarborgen.
Naast de oproep aan de regering vraagt de NDP ook steun van politieke partijen, het bedrijfsleven en het volk. “Dit is een nationaal vraagstuk waarbij alle Surinamers zich moeten verenigen, ongeacht hun politieke overtuiging,” aldus de partij.
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..
- Quorumspook..
- Geen middelen voor aanschaf nieuwe server Nationaal Archief…..
- Minister Ramadhin onthult corruptie en fraude bij Armulov-r…..
- DOE-voorzitter: commissie van ethiek en integriteit zal kan…..
- EZ ondersteunt ondernemingen met gericht trainingsprogramma..
- Bekendmaking afsluiting kruising Industrieweg Noord..
- President Santokhi bezoekt begunstigden huisvestingsproject..
- Werkt de VES mee aan een concept van witwassen via de verko…..