Jamiro Pink, nummer 42 op de NDP-lijst voor De Nationale Assemblee (DNA), heeft zijn excuses aangeboden voor uitspraken die hij deed over ministers Gracia Emanuëls (Regionale Ontwikkeling en Sport) en Ines Pané (Sociale Zaken en Volkshuisvesting). De opmerkingen van Pink, waarin hij kritiek uitte op hun functioneren en hen op een persoonlijke manier beschreef, gingen viraal en leidden tot veel ophef.
Pink stelde onder meer dat ministers in Suriname vier lijfwachten hebben, waarvan één hun wagen bestuurt, één hun tas draagt en één de portier opent. Vervolgens richtte hij zich specifiek op Emanuëls en Pane: “Je bent minister van Sport, maar je bent zo rond als een ton. Je bent minister van Sociale Zaken, maar je bent asociaal… Je kunt niet communiceren, want je bent eeuwig gestrest wanneer mensen je vragen stellen.”
Na de ontstane commotie gaf Pink een verklaring uit waarin hij aangaf dat zijn woordkeuze ongelukkig was en dat hij niemand persoonlijk wilde beledigen. “Mijn woorden waren bedoeld als beeldspraak om te illustreren dat er in de politiek niet altijd wordt gehandeld naar wat wordt gepredikt,” verklaarde hij.
Hij benadrukte verder dat hij als jonge politicus streeft naar een constructieve en respectvolle dialoog over de toekomst van Suriname. “Ik erken dat mijn woordkeuze niet gepast was en dat dit afleidt van de kern van mijn boodschap: de noodzaak van een positieve attitudeverandering binnen de Surinaamse politiek,” aldus Pink.
Hij bood zijn oprechte excuses aan aan iedereen die zich gekwetst voelt door zijn uitspraken en gaf aan zich voortaan te willen focussen op inhoudelijke discussies en het bevorderen van een betere politieke cultuur in het land.
- Politie onderschept grote lading beschermde krapé-eieren in…..
- Yeung op weg naar nationale schaaktitel..
- Santokhi wil digitalisatie van verkiezingsorganisatie..
- Zangeres Hennah Loraine brengt eerbetoon aan overleden coll…..
- ‘Jurisprudentie Inter-Amerikaans Hof cruciaal voor Constiti…..
- DOODSBEDREIGING VOOR CUBAANSE YOUTUBER..
- China slaat hard terug in handelsoorlog Amerikaanse tarieve…..
- Satellietbeelden tonen enorm landverlies te Weg naar Zee..
- Skelet Baling Sabana na jaar nog niet geïdentificeerd..
- Marcel Pinas en Isan Corinde brengen ons terug naar de tent…..
- ‘Onteigening’ van plantagegronden is vanaf 1 mei 2025 r…..
- VMS betwist beweringen van de VES inzake declaraties specia…..
- ‘Weinig bekend over onderdrukking en verzetsmethoden Javaan…..
- Chinese Onderzoekers Ontdekken Geheimen van Bloempotslang..
- BiZa-minister Landvreugd: “Niks mis mee met de verkiezingso…..
- Goudsmid overvallen in woning..
- Landvreugd: Organisatorisch niets verkeerd aan verkiezingsp…..
- Raghoebarsing: “Sociale uitkeringen zijn geen verkiezingsst…..
- Minister Ramadhin reageert op uitspraken collega-artsen en …..
- Stichting Prasoro eist betaling van SoZaVo: bijna 1 miljoen…..
- Notariaat Kalisingh vacature..