Jamiro Pink, nummer 42 op de NDP-lijst voor De Nationale Assemblee (DNA), heeft zijn excuses aangeboden voor uitspraken die hij deed over ministers Gracia Emanuëls (Regionale Ontwikkeling en Sport) en Ines Pané (Sociale Zaken en Volkshuisvesting). De opmerkingen van Pink, waarin hij kritiek uitte op hun functioneren en hen op een persoonlijke manier beschreef, gingen viraal en leidden tot veel ophef.
Pink stelde onder meer dat ministers in Suriname vier lijfwachten hebben, waarvan één hun wagen bestuurt, één hun tas draagt en één de portier opent. Vervolgens richtte hij zich specifiek op Emanuëls en Pane: “Je bent minister van Sport, maar je bent zo rond als een ton. Je bent minister van Sociale Zaken, maar je bent asociaal… Je kunt niet communiceren, want je bent eeuwig gestrest wanneer mensen je vragen stellen.”
Na de ontstane commotie gaf Pink een verklaring uit waarin hij aangaf dat zijn woordkeuze ongelukkig was en dat hij niemand persoonlijk wilde beledigen. “Mijn woorden waren bedoeld als beeldspraak om te illustreren dat er in de politiek niet altijd wordt gehandeld naar wat wordt gepredikt,” verklaarde hij.
Hij benadrukte verder dat hij als jonge politicus streeft naar een constructieve en respectvolle dialoog over de toekomst van Suriname. “Ik erken dat mijn woordkeuze niet gepast was en dat dit afleidt van de kern van mijn boodschap: de noodzaak van een positieve attitudeverandering binnen de Surinaamse politiek,” aldus Pink.
Hij bood zijn oprechte excuses aan aan iedereen die zich gekwetst voelt door zijn uitspraken en gaf aan zich voortaan te willen focussen op inhoudelijke discussies en het bevorderen van een betere politieke cultuur in het land.
- Ghetto Mama en Ghetto Papa, NPS en NDP, hebben niet goed ge…..
- BINI, VSB en VES vergelijken verkiezingsprogramma’s om kiez…..
- Medewerker Suribet-shop verduistert SRD 355.000..
- A20-lijsttrekker Baasaron: “Meer halen uit de komende olied…..
- BINI, VSB en VES vergelijken verkiezingsprogramma’s..
- Niet te koop..
- Directeur BIBIS Vertegenwoordigt Suriname op CELAC minister…..
- Sollicitatie oproep Centrale Bank..
- Tropenbos vacature Directeur..
- 26-jarige steelt bromfiets bij politiebureau Lelydorp..
- Man uit Albina aangehouden voor seksueel misbruik van stief…..
- Cambio eigenaar ontsnapt aan gewapende overval..
- Medewerker Suribet-shop verduistert ruim SRD 355.000..
- Bromfiets gestolen van politieterrein; verdachte aangehoude…..
- Ruis rond aanbestedingen..
- Lidmaatschapstermijn als antwoord op malversaties met kandi…..
- Oplevering Polikliniek Calcutta..
- ECD en Milieupolitie waarschuwen ondernemers van bandenzake…..
- Chinese ambassade houdt infoavond over studeren in China..
- Politieke partijen eisen vertrek CHS-ondervoorzitter Wendy …..
- Gajadien: Jap-A-Joe moet worden bedankt..