De NDP heeft haar verontwaardiging geuit over de kandidaatstelling van twee districtscommissarissen op de kandidatenlijst van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP). De betrokken functionarissen, die tevens als hoofd van de stembureaus in de districten Saramacca en Kabalebo fungeren, bevinden zich volgens de NDP in een evidente belangenverstrengeling.
De partij eist dat de betreffende districtscommissarissen per direct hun functie neerleggen of door de president uit hun ambt worden ontheven. Volgens de NDP is hun dubbele rol een bedreiging voor de integriteit en eerlijkheid van het verkiezingsproces.
In een verklaring stelt de NDP dat het onacceptabel is dat functionarissen die verantwoordelijk zijn voor het toezicht op de verkiezingen, zich tegelijkertijd kandidaat stellen voor een politieke partij. De partij betoogt dat deze situatie ernstige vragen oproept over de objectiviteit en rechtvaardigheid van het proces en wijst erop dat verkiezingen vrij, geheim en eerlijk moeten verlopen.
“Het is van essentieel belang dat er geen enkele twijfel bestaat over de transparantie en integriteit van de verkiezingen. Het feit dat deze commissarissen invloed hebben op de organisatie en het toezicht van het verkiezingsproces, terwijl zij zich tegelijkertijd verkiesbaar stellen, is een grove miskenning van de democratische principes waarop ons land is gebouwd,” aldus de NDP.
De partij roept de autoriteiten op om onmiddellijk maatregelen te treffen en de betrokken districtscommissarissen uit hun functie te ontheffen als hoofd van de stembureaus. Dit is volgens de NDP noodzakelijk om de geloofwaardigheid van het verkiezingsproces te waarborgen en iedere schijn van partijdigheid te vermijden.
De partij schaart zich achter de oproep van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) en andere verantwoordelijke instituten om de eerlijkheid en transparantie van de verkiezingen te waarborgen.
De NDP kondigt aan in de komende dagen verdere stappen te ondernemen om ervoor te zorgen dat de verkiezingen op een eerlijke en transparante manier verlopen. De partij benadrukt dat het vertrouwen van de kiezers in het proces niet mag worden geschaad en dat alle betrokkenen zich strikt moeten houden aan de democratische spelregels.
De kwestie rond de districtscommissarissen zal naar verwachting de komende dagen verder worden besproken in politieke en bestuurlijke kringen.
- CARICOM: ‘Ramdin als secretaris-generaal een historische mi…..
- Joerawan: ‘Regering moet directeur ontslaan voor rust en or…..
- BEP verwacht invloed Ramdin bij uitvoeren vonnissen..
- 200 percelen langs Libanonweg uitgegeven..
- Permanente expo Anton de Kom in Openluchtmuseum Nieuw-Amste…..
- Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte gearresteerd..
- Project ‘Labor Market Alignment with New Industries’ moet d…..
- Filipijnse oud-president Duterte opgepakt wegens misdaden t…..
- PVV verslaat Broki met 4-0..
- Team Adhin wint Nationale Viertallen Kampioenschappen SBB..
- BRED Banque Populaire brengt beleefdheidsbezoek aan preside…..
- Na het koffiedik kijken…..
- Uitgifte van 200 percelen langs de Libanonweg..
- Alleen mensen die ergens naar streven zijn interessant..
- Cursisten vervaardigen regenbeschermkappen voor Telecomcont…..
- De (on)toegankelijke zorg..
- PVP daagt CHS en president voor de rechter wegens geweigerd…..
- Hof van Justitie: Jones moet uitspraken rectificeren..
- Spoed behandeling kortgedingen PVP en NOP..
- Verenigde Staten feliciteren Ramdin met verkiezing tot OAS-…..
- Separatisten vallen passagierstrein aan in Pakistan..