door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De stembiljetten van zestien stembureaus in Nickerie en stembureau 404 van Koewarasan in Wanica worden opnieuw geteld. Er zijn fouten geconstateerd door onder meer de NDP en het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). NDP heeft protest aangetekend over de gang van zaken en heeft postgevat bij het commissariaat in Wanica. De partij spreekt van een chaotische situatie en vindt dat regels opzettelijk zijn overtreden. Geëist wordt dat er een grondig onderzoek komt in deze zaak.ADVERTISEMENT
De NDP wil opheldering over de late aanlevering van stembusmateriaal uit Wanica bij het hoofdstembureau te Leiding 8A. De partij vraagt een diepgaand onderzoek naar hoe het mogelijk is dat het materiaal van diverse stembureaus op 26 mei pas rond half tien ‘s morgens volledig werd ingeleverd. Er zijn ook klachten dat enkele stembureauvoorzitters de stembussen mee naar huis zouden hebben genomen, om deze pas de volgende dag terug te brengen.ADVERTISEMENT
Maandagmiddag heeft een delegatie onder leiding van Vijay Chotkan om opheldering gevraagd aan voorzitter Bholanath Narain van het hoofdstembureau Wanica. Die gaf aan zelf ook verrast te zijn door de vertraagde aanlevering. Er vindt onderzoek plaats.
Inmiddels zijn in Wanica en Nickerie hertellingen van de stembusresultaten gestart, op last van het OKB. In Nickerie werd maandagavond al een begin gemaakt, terwijl dinsdagochtend ook in Wanica stembureau 404 opnieuw wordt geteld. De hertellingen zijn ingesteld na meldingen van fouten bij de telling en verschillen tussen de officiële turfformulieren en de gegevens van partijwaarnemers. Volgens Narain is de telling in Wanica al afgerond en zal het resultaat waarschijnlijk niet veranderen.
- Brunswijk niet ontevreden met voorlopige zetelwinst: “ABOP …..
- A20 had op meer zetels gerekend..
- Ontsnapte arrestant opnieuw aangehouden..
- Politieke zelfreflectie..
- Bezoeker van commerciële sekswerkster op straat van bezitti…..
- Vijf personen dakloos door woningbrand aan Ojamastraat..
- Samenwerkingsgesprekken: NDP blijft bij standpunt om niet s…..
- OKB reageert op kritiek rond stembureau 614: “Geen sprake v…..
- Hertelling stembureaus Nickerie en Wanica; ernstige fouten …..
- Regering eert Ramdin voor vertrek naar OAS..
- Fazia Habib zet zich onvermoeibaar in voor kinderen en oude…..
- Lagarde: Euro kan alternatief voor dollar worden bij sterke…..
- RBTP houdt drie drugsverdachten aan..
- Update:.Twee arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Rijsdijk;…..
- Politieke partijen laten rommel achter op schoolterreinen..
- Campus Para biedt kinderen binnenland onderwijskansen..
- Ruim 160 militairen krijgen erkenning middels bevordering..
- Winkeliers moeten vervallen producten direct vernietigen..
- Xavier Haas maakt verjaardagen mogelijk voor kansarme kinde…..
- Ingrid Bouterse enige lijstduwer gekozen met voorkeurstemme…..
- Nederlander beroofd van halsketting op verkiezingsavond..