De NDP komt als grootste politieke partij uit de bus in een recente opiniepeiling van het internationale onderzoeksbureau Bluedot Insights uit Jamaica, uitgevoerd in opdracht van Times of Suriname. Uit het onderzoek, dat tussen 6 en 13 mei 2025 werd gehouden in de districten Paramaribo, Wanica en Commewijne, blijkt dat 39,4 procent van de kiezers momenteel de voorkeur geeft aan de NDP.
ADVERTENTIE
De VHP volgt met 21,5 procent van de stemmen, terwijl de NPS op 14,5 procent staat. De ABOP behaalt 10,2 en PL komt op 7,1 procent. Andere partijen blijven onder de kiesdrempel van 5 procent.
De steekproef werd afgenomen onder 1025 stemgerechtigde burgers en laat ook een duidelijke wens tot verandering in het staatsbestuur zien. Zo geeft 65,4 procent van de respondenten aan dat het tijd is voor een nieuwe president. Slechts 20,9 procent van de ondervraagden steunt voortzetting van het huidige presidentschap.
Opmerkelijk is dat voormalig president Desi Bouterse nog altijd als de populairste kandidaat wordt gezien. Volgens het onderzoek noemt 41,2 procent hem als de meest geschikte persoon voor het presidentschap. Huidig president Chan Santokhi wordt door 20,6 procent gesteund, gevolgd door Gregory Rusland (NPS) met 12,4 procent.
De resultaten onderstrepen een sterk politiek sentiment richting de verkiezingen van 2025, waarin enerzijds een roep om nieuw leiderschap klinkt, maar waarin anderzijds traditionele kopstukken nog altijd aanzienlijke steun genieten onder het electoraat.
Verdere analyses en districtsspecifieke resultaten van het onderzoek worden in de komende dagen verwacht.
- Regering lanceert bouwprojecten via PPP..
- Rechter stelt schikking voor in zaak-Wan Okasi..
- Nepagent gearresteerd na oplichting jongeren..
- Ondro-osso trekker Rafael Lutchman zal zich ongeacht verkie…..
- Ophef over vordering wijziging tenlastelegging SLM-cocaïnez…..
- China biedt regio initiatieven voor ontwikkeling..
- LVV start tuinbouwkasproject te O.S. Middenpad Kwatta..
- Korpschef Bryan Isaacs gekozen in bestuur Caribische politi…..
- OM verwerpt verweer om scheikundig rapport in zaak Bordo..
- Beryl Vreden: ‘Het is droevig gesteld met ons leiderschap…..
- Regering geeft groen licht voor aanpak woningnood..
- Crimineel netwerk opgerold in Henarpolder: drugs en smokkel…..
- Marwina verrast SVV in U19-jongens volleybalfinale..
- Uitbraak vogelgriep in Brazilië leidt tot exportstop..
- AHKCO neemt intrek in nieuwe locatie..
- Santokhi zal bij verlies niet in DNA plaatsnemen..
- Verkiezingsdebat legt partijverschillen bloot: zorg, belast…..
- Achaibersing uit kritiek op Bouterse:..
- “Bedrieglijke redeneringen door politieke leiders”, zegt ps…..
- Eerste exemplaar speciaal ontworpen djogo voor president..
- Ongrijpbare bende slaat toe in binnenland: goudzoekers bero…..