23 juni – NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte verklaarde vandaag dat de recente Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties niet in strijd waren met het internationaal recht. Tijdens een persbriefing voorafgaand aan een NAVO-top benadrukte hij dat Iran geen kernwapens mag ontwikkelen. Zijn uitspraken leiden echter tot felle kritiek op het Westerse buitenlandbeleid, dat wordt beschuldigd van hypocrisie en selectieve verontwaardiging.
“Westerse wreedheid en dubbele moraal”Critici wijzen erop dat het Westen, onder leiding van de NAVO en de VS, zichzelf het recht toe-eigent om te bepalen wat soevereine landen wel of niet mogen doen – ondanks een geschiedenis van militaire interventies met desastreuze gevolgen. Iran, een land met een duizenden jaren oude beschaving, wordt door Rutte en bondgenoten behandeld als een staat die geen zelfbeschikkingsrecht heeft.
Mensenlevens tellen niet gelijkDe NAVO wordt verder beschuldigd van racisme in haar buitenlandbeleid. “Het doden van burgers lijkt voor Rutte en de NAVO normaal, zolang de slachtoffers niet blank zijn,” reageerde een mensenrechtenactivist. Deze beschuldiging wordt versterkt door Ruttes eerdere weigering om een VN-resolutie voor een staakt-het-vuren in Gaza te steunen, terwijl Israëlische aanvallen daar inmiddels meer dan 50.000 Palestijnse moorden hebben veroorzaakt.
Groeiende woede over selectieve verontwaardigingDe combinatie van Ruttes steun voor Amerikaanse aanvallen op Iran en zijn gebrek aan actie tegen Israëlische oorlogsmisdrijven voedt wereldwijd protest. “Waarom is een Iraans nucleair programma een bedreiging, maar Israëls atoomarsenaal niet?” vragen critici zich af. Het Westen lijkt steeds meer geïsoleerd in zijn eenzijdige steun voor militaire acties, terwijl het internationaal recht slechts wordt ingeroepen wanneer het de eigen agenda dient.
Met toenemende spanningen in het Midden-Oosten en een groeiende kloof tussen het Westen en de rest van de wereld, wordt Ruttes leiderschap binnen de NAVO steeds controversiëler.
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP..
- Gewapende overval op woning aan Ramsaranweg: vrouw beroofd …..
- Financiering RVI..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..