NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte deelt de mening van de Amerikaanse president Donald Trump dat Groenland een cruciale rol speelt in de verdediging van het Noordpoolgebied. Volgens Rutte moeten de inspanningen op het gebied van defensie worden opgevoerd, aangezien Denemarken, waar Groenland een autonoom onderdeel van is, tot nu toe te weinig heeft ondernomen.
“We moeten gezamenlijk meer doen,” benadrukte Rutte maandag bij zijn aankomst op de EU-top over defensie.
Voor het eerst reageerde Rutte op Trumps eerdere dreigement om Groenland desnoods met militaire middelen te annexeren. Hoewel Rutte direct commentaar op dat voorstel vermeed, liet hij zich op diplomatieke wijze toch indirect uit over de kwestie.
“Het draait niet alleen om Groenland,” benadrukte hij, “maar ook om IJsland, Noorwegen, Finland, Zweden, Canada en zelfs de Verenigde Staten.”
Rutte interpreteert de uitlatingen van Trump vooral als een oproep om de bescherming van het Noordpoolgebied met hogere prioriteit te benaderen. Volgens hem ligt de verantwoordelijkheid bij alle NAVO-partners om hierin gezamenlijk op te treden.
- Jogi: “Te lang gedraald met situatie Weg naar Zee”..
- Diplomatieke spanningen laaien op: Suriname protesteert teg…..
- VMS legt procedure informatie doorgeven aan leden uit..
- Verdachte op interne opsporingslijst aangehouden door Narco…..
- SAO versterkt vaktrainingen met microcredentials..
- Toch bidden ?..
- Jennifer Simons: “Verkiezingen zijn een kwestie van leven e…..
- Colombia en VS bereiken akkoord over deportatievluchten, im…..
- Trumps confrontatie met Colombia is waarschuwing voor alle …..
- Nieuwe weg SVB..
- Ronnie Flex wil dit jaar album met Kempi maken:..
- “Internationale economie wordt nu sterk beïnvloed door Trum…..
- Het Syndicaat voor Onderwijsgevenden roept op tot spoed ALV…..
- Man aangehouden voor overval en seksueel misbruik in woning..
- Strafzaak tegen verdachte inzake vrijheidsberoving Rodney C…..
- Glenn over de gevaren van politiek gezwets: Hoe moet de bur…..
- Inbraak in kantoor pension; veel geld gesloten..
- Herdenking van de Holocaustslachtoffers..
- ‘Gedeelde verantwoordelijkheid voor wat in verkeer gebeur…..
- Probleem lezen en schrijven nog steeds niet aangepakt..
- ‘Royement mag niet leiden tot beëidiging van het DNA-lidmaa…..