Het eindexamen voor het vak natuurkunde voor het Voortgezet Wetenschappelijk Onderwijs (VWO), is een dag na Keti Koti, op woensdag 4 juli, afgelegd. Studenten zijn, volgens meerdere ouders en verzorgers die Dagblad . gesproken heeft, overvallen met examenstof die niet overeenkwam met de behandelde leerstof en de voorbereiding naar het examen toe. Studenten van zowel openbare als pariculiere scholen, alsook hun ouders/verzorgers, mobiliseren zich thans via sociale media tot formeel protest. Meerdere scholen overwegen ondersteuning te bieden aan gepaste vormen van protestacties, vanwege de gegrondheid van de inhoudelijke bezwaren.
Aansluiting vervolgopleiding
Een mogelijke herziening van het examen, kan gevolgen hebben voor studenten die een vervolgopleiding, met name in het buitenland, voor ogen hebben.
Het proces van aanmelding, voorselectie, inschrijving en de opstart van onderwijs, staat jaarlijks reeds onder druk. Dit geldt vooral voor studies in het buitenland, waar de onderwijs- en vakantiekalender niet gelijk is aan die in Suriname. De internationale contacten en internationale ondersteuning vanuit overheidsinstituten is ook niet altijd optimaal, terwijl de vereisten voor communicatie en bewijsstukken en het verkrijgen daarvan, hoog zijn.
Aan weerszijden krijgen de studenten en ouders met bureaucratie te maken en met een lage acceptatie en implementatie van digitalisering, terwijl de onderwijsstandaard daar wel van afhankelijk is.
Eindexamen natuurkunde vormt risicofactor
De perikelen rondom het eindexamen natuurkunde, vormen nu een extra risicofactor, waar velen de dupe van dreigen te worden. Natuurkunde is voor een aantal studies een verplicht vak voor toelating, waar geen onduidelijkheid over mag bestaan. Studenten geven aan, dat de leerstof op het examen niet overeenkwam met de behandelde stof. Zij verwachten dat dit gevolgen kan hebben voor hun cijfer. Een begripvolle en humane opstelling vanuit de overheid en een oplossingsgerichte rol vanuit de regering, zou hierin, volgens betrokkenen, de doorbraak moeten brengen, maar is tijdgevoelig. De redactie van . verneemt van meerdere ouders en verzorgers, dat de ontstentenis groot is.
The post Natuurkunde eindexamen VWO zorgt voor onrust en onzekerheid ..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai..
- Parmessar verwacht dat DNA-vergadering zondag ordelijk verl…..
- Feestelijke heropening Servicestation Amirkhan aan de Mahon…..
- NDP: ‘VHP moet eerst verkiezingsuitslag erkennen, dan prate…..
- President Santokhi beëdigt Parmessar als fungerend voorzitt…..