PARAMARIBO — De Nationale Milieu Autoriteit (NMA) bestaat zaterdag één jaar. Tijdens een feestelijke bijeenkomst vrijdag op het hoofdkantoor aan de Zinniastraat zei directeur Vanuessa Gefferie dat voor de komende periode de nadruk ligt op het vergroten van bewustwording in de samenleving, het uitgeven van milieuvergunningen en het voorbereiden op de impact van de olie- en gassector. “Suriname is uniek in zijn natuurlijke rijkdommen. Het is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid om die te beschermen en door te geven aan toekomstige generaties”, onderstreepte ze.
De NMA, die op 26 juli 2024 operationeel werd, is verantwoordelijk voor het opstellen van milieunormen en standaarden, het monitoren van de lucht-, water- en bodemkwaliteit en het begeleiden van bedrijven in het milieueffectenproces. “Wij werken aan een leefbaar en duurzaam milieu voor Suriname en zoeken daarbij actief de samenwerking met onze stakeholders”, zei de directeur, die terugblikte op de stappen die de autoriteit heeft gezet sinds de oprichting.
“Suriname is uniek in zijn natuurlijke rijkdommen. Het is onze gezamenlijke verantwoordelijkheid om die te beschermen en door te geven aan toekomstige generaties”NMA-directeur Vanuessa Gefferie
Minister Patrick Brunings van Olie, Gas en Milieu benadrukte vrijdag het grote belang van de NMA voor de bescherming van het milieu en de duurzame ontwikkeling van Suriname. Hij sprak ook zijn waardering uit voor het werk dat de NMA in het eerste jaar heeft verricht en gaf aan de verdere groei van de organisatie volledig te ondersteunen. “De NMA speelt een cruciale rol in onze transitie naar een groen Suriname 3.0. Samen met u wil ik deze roadmap verder uitwerken, zodat milieu, economie en samenleving in balans ontwikkelen”, aldus de minister.
Minister Patrick Brunings (m) was vrijdag aanwezig bij de ‘viering’ van 1 jaar NMA. [: CDS]
- Bezos’ Blue Origin gaat van start met nog eens zes ruimteto…..
- Meer dan 3.023 ‘Israëlische’ kolonisten bestormden zondagoc…..
- Deze vechtpartij op het strand van Odessa zou zijn ontstaan…..
- De internationale popster Dua Lipa gaf uiting aan een diep …..
- President Simons spreekt waardering uit voor uitzonderlijke….
- Frisse bestuursstart in Nickerie: 76 nieuwe raadsleden geïn….
- Coronie verwelkomt 30 nieuwe raadsleden.
- Regering stelt speciale unit in voor crisisaanpak luchtvaar….
- SPECIFIC PROCUREMENT NOTICE: IT equipment for the Directora….
- Nog een lijk uit de kast: ruim SRD 3 miljoen verdwenen bij ….
- Toen Fidel Che ontmoette: de dag die de wereld veranderde e…..
- Hoofdmonnik Shaolintempel in China onderzocht wegens fraude…..
- TotalEnergies en APA investeren ruim US$ 2,3 miljoen in mod…..
- Winston Lame pleit voor meer betrokkenheid jongeren in over…..
- In Memoriam..
- Vierkoppige internationale bemanning arriveert binnen 15 uu….
- DE POLITIEKE RUILHANDEL..
- OM: Sancties op uitvoeren van 10.000 US dollar of meer..
- Diefstallen en vernielingen bij autohandel: verdachte aange…..
- PYROMANEN, STOP MET BRAND STICHTEN!..
- Waarom is reizen naar en uit Suriname zo ingewikkeld?.