Jason Yeung meet de komende dagen zijn krachten met schakers in het buitenland. De Arena Grandmaster (AGM) die in april nationaal kampioen van Suriname werd doet van 5 tot en met 9 juni mee aan de Orjan Lindroth Memorial Open Chess Tournament in Bahama’s.
Yeung vertrok woensdag naar het eiland. Het idee om aan het toernooi deel te nemen komt niet uit de lucht vallen. “Jason Yeung hunkert om een toernooi op niveau te spelen, om ervaring op te doen en zijn niveau op te krikken”, aldus de Surinaamse Schaakbond (SSB). Naast geldprijzen zijn ook titelnormen te verkrijgen tijdens het vrij sterk bezet toernooi.
Het jaarlijks terugkerend evenement wordt sinds 2022 op de Bahama’s gehouden en is vernoemd naar een projectontwikkelaar en grote schaak liefhebber, Orjan Lindroth. Het toernooi telt twee klassen: de Open Section Under 2000 Section.
In de klasse van Yeung, de Open Section, doen in totaal 34 schakers mee, waaronder 14 Grootmeesters (GM). Enkele bekende namen die aan het toernooi deelnemen zijn GM Johan Christansen van Noorwegen en GM Eduardo Martinez van Mexico. In de editie van vorig jaar was Grootmeester Miranda Mesa de winnaar. De Cubaan is ook dit jaar weer van de partij.
- Een fragiele aanstaande coalitie en een gemiste kans voor h…..
- NDP blijft grootste volgens voorlopige telling..
- Bromfietser op slag dood na aanrijding met mast in Saramacc…..
- 3000 jaar oude Mayastad ontdekt in Noord-Guatemala..
- PSA-aanvragen vanaf 9 juni uitsluitend via nieuwe website..
- VHP-Nederland waarschuwt voor terugval in oude politieke pa…..
- Ophaalactie van achterstallig vuil in Para start vandaag..
- Ochtendbuien, later verspreide onweersbuien..
- Afdeling Fraude bezig met onderzoek 225 stembiljetten op st…..
- Levenslang voor moeder die eigen kind verkocht in Zuid-Afri…..
- Cyril Willem ( Afrikaan) Strijdhaftig (74) Den Haag, Neder…..
- Kan de verkiezingsuitslag nog veranderen?..
- Boldewijn zegt dat intentieverklaring politieke partijen li…..
- AZP levert eerste fase van nieuwe verloskamer op na jarenla…..
- Moody’s: Politieke onzekerheid bemoeilijkt koers Suri…..
- NDP krijgt voorzitterschap over DNA; A20 krijgt ministerie …..
- BESCHOUWING — De grote verliezers..
- Lijstrekker OPTSU: zetelwinnende partijen dragen grote vera…..
- MINDERHEIDSPRESIDENT..
- ABOP eist voorzitterschap DNA: Conflict dreigt binnen beoog…..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..