Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Het Nationaal Leger heeft dinsdag 4.500 nieuwe legeruniformen ontvangen van de Indiase ambassade in Paramaribo. De uniformen, met een waarde van zeshonderdduizend US dollar, zijn van dezelfde camouflagekleuren en het ontwerp als de huidige uniformen. Het enige verschil is dat de epauletten niet op de schouders worden gedragen, maar aan de voorkant.ADVERTISEMENT
Vierduizend van de uniformen zijn bestemd voor de landmacht en de resterende vijfhonderd voor de marine. Dit deelde minister Krishnakoemarie Mathoera van Defensie mee aan de pers tijdens de korte ceremonie op het ministerie. “Alle militairen kunnen nu in principe twee nieuwe uniformen krijgen, maar we gaan beginnen met de mensen die het het hardst nodig hebben.” De komende week wordt er een aanvang gemaakt met de distributie.ADVERTISEMENT
“Alle militairen kunnen nu in principe twee nieuwe uniformen krijgen”Defensieminister Mathoera
Mathoera haalde aan dat er verschillende andere vormen van samenwerking met India zijn. Zo worden de drie helikopters onderhouden door een Indiaas bedrijf. De minister gaf aan dat er ook op het gebied van training en cybersecurity wordt samengewerkt met India. Voor de bewindsvrouw is belangrijk dat het defensieapparaat wordt verscherpt.
De overhandigingceremonie werd bijgewoond door de Indiase ambassadeur Subhash Gupta. Ook minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking en zijn staf waren aanwezig.
De Indiase ambassadeur Subhash Gupta (l) overhandigt symbolisch de nieuwe uniformen aan Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera (m). Rechts legerbevelhebber Werner Kioe A Sen.
- Financiën en Planning herkent niets in verhaal klokkenluide…..
- Algoe: “President heeft in vijf jaar geen enkele maatregel …..
- VES debat: Verdeelde meningen over nieuw IMF-programma..
- Vanaf 23 mei 00.00 uur s’avonds afsluiting verkiezingscampa…..
- Vrouw steekt ex-vriend neer tijdens bezoek..
- Commissie voor verbetering schoolbusvervoer..
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..
- BEP pleit in Nickerie voor burgerparticipatie en fiscale de…..
- Jongeren leren ondernemen met steun van SPWE en AW en J..
- Nurmohamed: ‘Nieuwe minister moet het werk continueren’..
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..
- Stichting Bondru doorbreekt stilte over stemadvies en is te…..
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..
- Evaluatie Gezinswet moet leiden tot betere bescherming werk…..
- Salarbaks troeft Burleson af in tweede etappe sneldamtoerno…..
- Adoptie in het nieuw BW..
- Santokhi installeert commissie schoolbusvervoer..
- Minister Sewdien opent moderne landbouwstructuur: “Tijd voo…..
- Raghoebarsing optimistisch over herstructurering staatsbedr…..
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..