Tekst en beeld
PARAMARIBO — “We hebben de afgelopen dagen keihard geoefend hiervoor en ik kan nu met zekerheid zeggen dat we helemaal klaar zijn voor deze belangrijke activiteit.” Die garantie geeft eerste luitenant Giovanni van Kust, woordvoerder van het Nationaal Leger, in gesprek met de Ware Tijd doelend op het defilé dat zijn organisatie woensdag houdt voor de nieuwe president Jennifer Geerlings-Simons.ADVERTISEMENT
Het Korps Politie Suriname doet volgens Van Kust ook mee met het defilé dat gelijk volgt na de inauguratie van het nieuwe staatshoofd. Maandag was de generale om de eventuele schoonheidsfoutjes nog te corrigeren. “We hebben alles in het werk gesteld in de afgelopen dagen. Er is enorm veel tijd gestopt in de voorbereiding. Niet alleen de oefeningen die we samen met de politie hebben gedraaid, maar we moesten ook de voertuigen oppoetsen, kleding in orde maken en andere logistieke zaken regelen”, verduidelijkt de woordvoerder.
“Er is geen parade. De troepen zullen alleen voorlangs de president als opperbevelhebber lopen”
Hij wijst erop dat de nieuwe president de troepen niet zal inspecteren. “Er is dus geen parade. De troepen zullen alleen voorlangs de president als opperbevelhebber lopen”, legt Van Kust uit.
Volgens hem zullen totaal ongeveer tweeduizend manschappen van de politie en het Nationaal Leger defileren. Het marcheren voor de nieuwe president kan ruim een uur duren. “De troepen zullen het gedeelte vanaf de Anton de Kom Universiteit tot en met de rotonde van de Jagernath Lachmonstraat nabij het ministerie van Openbare Werken bezet houden gedurende die periode”, aldus Van Kust. Hij verduidelijkt dat bij dit defilé alleen het KPS en het Nationaal Leger meedoen.
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..