Het Nationaal Archief Suriname (NAS) heeft op dinsdag 14 mei samen met het Nationaal Archief Nederland een nieuw Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend, waarmee de samenwerking op het gebied van archivering en erfgoedbeheer wordt voortgezet tot en met 2028. De plechtigheid, die plaatsvond in Paramaribo, werd feestelijk omlijst met de officiële overhandiging van een moderne scanner aan het NAS.
ADVERTENTIE
De ondertekeningsceremonie werd bijgewoond door de ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in Suriname, Walter Oostelbos. De MoU werd ondertekend door Nasier Eskak, directeur van het ministerie van Binnenlandse Zaken, en Afelonne Doek, Algemeen Rijksarchivaris en directeur van het Nationaal Archief Nederland.
De nieuwe scanner werd geschonken in het kader van het programma Internationale Erfgoedsamenwerking, dat zich inzet voor het bevorderen van duurzame relaties en kennisuitwisseling tussen erfgoedinstellingen wereldwijd, meldt de Nederlandse ambassade in Paramaribo. Bij de overhandiging waren onder anderen aanwezig: programma coördinator Johan van Langen, nationaal archivaris van Suriname Rita Tjien Fooh, en NAS-onderhoofd Audrey Hofwijks-Koenders.
Volgens Tjien Fooh is de scanner van grote waarde voor het digitaliseringsproces van het Surinaams archiefmateriaal. “Met deze apparatuur kunnen wij belangrijke documenten veiligstellen en digitaal beschikbaar maken voor toekomstige generaties,” aldus de nationaal archivaris. Ze benadrukte dat de langdurige samenwerking met Nederland bijdraagt aan het behoud en de ontsluiting van het gemeenschappelijk cultureel erfgoed.
De bijeenkomst werd afgesloten met dankwoorden en wederzijdse waardering voor de voortzetting van de hechte samenwerking. Zowel de ondertekende overeenkomst als de schenking van de scanner worden beschouwd als concrete stappen richting verdere professionalisering van het archiefwezen in Suriname, met nadruk op duurzaamheid, toegankelijkheid en het behoud van het gedeelde erfgoed.
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..
- NMA: ‘Behandeling Milieu Effecten Analyse niet meer grati…..