Immanuel Pherai is, als alles goed blijft gaan, vanaf volgend seizoen actief op het hoogste niveau van het Duitse voetbal. De 24-jarige spelmaker van Natio promoveerde afgelopen weekend met zijn club Hamburger SV (HSV) naar de Bundesliga.
ADVERTENTIE
Het is inmiddels zeven jaar geleden dat HSV degradeerde naar het tweede niveau van Duitsland. De club was destijds nog de ploeg die het langst onafgebroken actief was in de Bundesliga sinds de oprichting van de competitie in 1963. In 2018 kwam daar een einde aan toen HSV naar de 2. Bundesliga zakte. Hoewel de verwachting was dat de club snel zou terugkeren naar het hoogste niveau, liet de promotie langer op zich wachten dan gehoopt.
Tussen 2018 en dit jaar eindigde HSV drie keer op de vierde plaats en twee keer op de derde in de op een na hoogste divisie. Dit seizoen slaagde de ploeg er eindelijk in promotie naar de Bundesliga af te dwingen. HSV kwam in eigen huis nog wel op achterstand tegen laagvlieger Ulm, maar boekte uiteindelijk een overtuigende 6-1 overwinning.
Pherai, die tussen 2020 en 2022 onder contract stond bij Borussia Dortmund en toen één keer in de Bundesliga in actie kwam, zat zaterdag negentig minuten op de bank. De aanvallende middenvelder kampte recent nog met een blessure en kwam de laatste tijd vooral als invaller in het veld. In juni vorig jaar maakte Pherai zijn debuut voor de nationale selectie van Suriname.
Met nog één wedstrijd te gaan, voert HSV de ranglijst van de 2. Bundesliga aan met 59 punten. Köln, dat ook is gepromoveerd naar de hoogste divisie, volgt met één punt minder op de tweede plaats. Ulm en hekkensluiter Jahn Regensburg zijn gedegradeerd naar het derde niveau.
- Achter de gesloten deuren van het conclaaf: hoe topfavoriet…..
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilij…..
- Afscheid van ‘Oom Jules’: een man van visie, mo…..
- Olie Guyana raakt veel sneller op dan gedacht..
- Shanti Venetiaan stopt als AdekUS-voorzitter..
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken..
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Francisc…..
- Informeel samenzijn veiligheidsdiensten en president Santok…..
- Veiligheidsdiensten delen zorgen en suggesties met presiden…..
- Volksgezondheid waarschuwt voor vervalste Semaglutide: “Koo…..
- WISSELKOERS BEÏNVLOEDEN?..
- OVERKLAST, OVERMEESTERD EN ONDERGRAVEN..
- Verwarring door Bondru-billboard: NPS benadrukt zelfstandig…..
- Vrouwen eerste klasse volleybalplay-off: Yelyco 2 onttroont…..
- Paus Leo XIV onaangekondigd langs bij graf voorganger Franc…..
- Voorlichting verkiezingen 2025 gestart voor speciale doelgr…..
- Marwina-captain Alimoenadi: ‘We zullen SVV bewijzen wie de …..
- Suriname op de drempel van verandering..
- Goslar 85 jaar geleden gezonken..
- Lesuitval op Mulo Brokopondo door ondergelopen schoolterrei…..
- Bromfietser aangereden en overreden..