Immanuel Pherai is, als alles goed blijft gaan, vanaf volgend seizoen actief op het hoogste niveau van het Duitse voetbal. De 24-jarige spelmaker van Natio promoveerde afgelopen weekend met zijn club Hamburger SV (HSV) naar de Bundesliga.
ADVERTENTIE
Het is inmiddels zeven jaar geleden dat HSV degradeerde naar het tweede niveau van Duitsland. De club was destijds nog de ploeg die het langst onafgebroken actief was in de Bundesliga sinds de oprichting van de competitie in 1963. In 2018 kwam daar een einde aan toen HSV naar de 2. Bundesliga zakte. Hoewel de verwachting was dat de club snel zou terugkeren naar het hoogste niveau, liet de promotie langer op zich wachten dan gehoopt.
Tussen 2018 en dit jaar eindigde HSV drie keer op de vierde plaats en twee keer op de derde in de op een na hoogste divisie. Dit seizoen slaagde de ploeg er eindelijk in promotie naar de Bundesliga af te dwingen. HSV kwam in eigen huis nog wel op achterstand tegen laagvlieger Ulm, maar boekte uiteindelijk een overtuigende 6-1 overwinning.
Pherai, die tussen 2020 en 2022 onder contract stond bij Borussia Dortmund en toen één keer in de Bundesliga in actie kwam, zat zaterdag negentig minuten op de bank. De aanvallende middenvelder kampte recent nog met een blessure en kwam de laatste tijd vooral als invaller in het veld. In juni vorig jaar maakte Pherai zijn debuut voor de nationale selectie van Suriname.
Met nog één wedstrijd te gaan, voert HSV de ranglijst van de 2. Bundesliga aan met 59 punten. Köln, dat ook is gepromoveerd naar de hoogste divisie, volgt met één punt minder op de tweede plaats. Ulm en hekkensluiter Jahn Regensburg zijn gedegradeerd naar het derde niveau.
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..
- VWPU heft beraad op na duidelijkheid over uitbetaling lumps…..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI…..
- Eerste tuinbouwkas van LVV-project gestart op O.S. Middenpa…..
- Ondanks eerdere stopzetting wijst president Santokhi nu 100…..
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech..