Suriname beschikt vanaf gisteren over veertig nieuwe technisch opgeleide professionals voor de olie- en gasindustrie. Deze tweede groep studenten heeft met succes de Olie en Gasopleiding van het Natuur Technisch Instituut (Natin) afgerond en ontving haar certificaten tijdens een officiële ceremonie.
De opleiding, die in februari 2024 van start ging, kent een hoog slagingspercentage: van de aanvankelijk ingeschreven studenten voltooide circa 84 procent het intensieve programma. De afgestudeerden zijn opgeleid binnen een traject dat is opgezet in samenwerking met Staatsolie Maatschappij Suriname N.V., het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en diverse private en internationale actoren binnen de energiesector.
Verbinding met de industrie
De ceremonie werd bijgewoond door Rekha Bissumbhar, Director Upstream bij Staatsolie, waarnemend minister van Onderwijs Patrick Brunings, en vertegenwoordigers van het Natin. Zij onderstreepten het belang van technisch onderwijs in relatie tot de ontwikkelingen in Suriname’s offshore olie- en gasindustrie.
Voor toelating tot het programma is een technisch diploma van het Natin of van de Avond Middelbare Technische Opleiding (AMTO) vereist. Gedurende zeventien maanden kregen de studenten theoretische vakken, praktijkgerichte instructie en een beroepsoriëntatie bij Staatsolie.
Local content versterken
De Olie en Gasopleiding is een pijler binnen het bredere Natin Upgrade Project. Dit initiatief beoogt de aansluiting van het technisch onderwijs op de arbeidsmarkt te verbeteren, in het bijzonder binnen de opkomende energie-industrie. Door deze opleiding worden jonge Surinamers in staat gesteld om op lokaal niveau bij te dragen aan de offshore olie- en gasontwikkelingen.
Staatsolie speelt hierin een actieve rol en draagt zo bij aan de versterking van “local content” in de sector. Volgens de betrokken partijen is het van strategisch belang dat Surinamers voorbereid zijn op de technologische en operationele vereisten van de industrie.
De derde lichting wordt inmiddels voorbereid. Daarmee zet Suriname verdere stappen richting duurzame kenniscapaciteit in een sector die steeds belangrijker wordt voor de nationale economie.
- Vandaag toelating nieuwe DNA-leden; parlement blijft onvolt…..
- DOE-voorzitter Alfaisi: Ministerie van Economische Zaken is…..
- Regering buigt zich over toekomst SLM en luchtvaartsector.
- Regering onderzoekt verlichting schuldenlast Suriname.
- President: “Geen nieuw beleid in begroting 2025”.
- Eerste raadsvergadering nieuwe regering onder leiding Geerl….
- Humphrey Iwan Wong-A-Soij (69) Amsterdam 22-7-2025(Beri)
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak ondanks kromme hy…..
- Staatsschuld ook voor nieuwe regering een last..
- Suriname hoeft zich geen zorgen te maken over visa-restrict…..
- Grotendeels zonnig en helder weer(Star)
- VHP-fractie eist naleving 24-uursregel bij DNA-vergaderinge…(Star)
- Simons: SRD 1,3 miljard tekort; geen nieuw beleid in begrot…(Star)
- President Simons: tekort staatsbegroting 2025 Suriname loop…..
- Ambassadeur Santarosa: “Meer Portugeessprekende Surinamers …..
- Voorzitter Politiebond: “Politiek moet zich niet bemoeien m…..
- Ramautarsing uit zorgen over nieuwe regering(West)
- Reactie op uitspraken oud-minister Ramadhin: transparante c…(West)
- Afsluiting medische missie Amistad 2025: ‘Jullie zijn diplo…Redactie
- Veroordeelde Pikin Saron-strafzaak beklaagt zich over peste…Redactie
- Ketura Margaret en Charise Fränkel bijten spits af in eerst…Redactie