Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J) heeft het project ‘Sociaal-agogische vorming in buurten, doorstart Buurtcentra’ gelanceerd in Geyersvlijt. Na eerdere implementatie in Coronie, Commewijne, Para en Brokopondo wordt dit initiatief nu ook in Paramaribo uitgerold. Jongeren van 4 tot 21 jaar kunnen enkele middagen per week deelnemen aan activiteiten die hun persoonlijke groei en ontwikkeling bevorderen.
Het project wordt naast Geyersvlijt ook uitgevoerd in Latour en Flora. Dit gebeurt in samenwerking met lokale organisaties zoals Stichting Welzijn en Geestdrift en Stichting Buurtwerk Latour (Stibula). Minister Steven Mac Andrew benadrukte bij de lancering het belang van educatieve en sportieve naschoolse activiteiten. Volgens hem spelen buurtorganisaties een cruciale rol in het begeleiden van jongeren, doordat zij beter kunnen inspelen op lokale behoeften.
Directeur Jeugdzaken Genti Mangroe en onderdirecteur Jeugdcentra Meryl Maes onderstreepten dat naschoolse vorming meer omvat dan schoolse kennis. Basisvaardigheden zoals sociale normen, zelfdiscipline en verantwoordelijkheid zijn essentieel voor de ontwikkeling van jongeren. Het ministerie wil daarom door middel van dit project bijdragen aan een veilige en stimulerende omgeving voor hen.
Bij de start van de bijeenkomst brachten jongeren een muzikale ode aan het initiatief met een spetterend optreden van een brassband, wat veel belangstelling trok van buurtbewoners.
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..
- Luchthavenbeheer handelt per 00.00 uur geen SLM-vluchten af..
- ABOP-topper Betterson neemt OKB kwalijk dat misstanden in m…..
- Hoofdstembureau Para schrapt kandidaten van verschillende p…..
- Simons belooft hervormingen en harde aanpak van corruptie, …..
- Onderbelichte kant van de paarse financiële ravage..
- VSG: MoU met Palmera heeft nadelige consequenties voor Saam…..
- Rechtszaak tegen ‘Bordo’ en medeverdachten wordt voortgezet…..
- AFP: Grootschalige misstanden in verkiezingsproces geconsta…..
- Gewapende overval op supermarkt loopt uit op schietpartij..
- Simons zal zwaar afrekenen met corruptie; wil geen samenwer…..