Nabestaanden van twee Britse passagiers die aan boord zaten van de neergestorte Air India-vlucht zeggen de verkeerde menselijke resten te hebben ontvangen. DNA-onderzoek in Londen wees uit dat er een fout is gemaakt. Een advocaat van de families spreekt van ‘onbeschrijflijk psychologisch leed’.
Een van de nabestaanden, Miten Patel, doet zijn verhaal bij de BBC. Hij zegt dat er ‘andere stoffelijke resten’ in de kist zaten dan die van zijn moeder. Zij kwam, samen met de vader van Patel, om het leven bij het vliegtuigongeluk in Ahmedabad vorige maand.
De advocaat die de families bijstaat spreekt tegenover The New York Times van een ‘stressvolle situatie in een traumatische tijd’. Patel zegt tegen de BBC dat hij zich zorgen maakt: “Zijn er nog meer fouten gemaakt?”
Bij de vliegtuigcrash kwamen 260 mensen om het leven, onder wie 53 Britten. Twaalf lichamen zijn inmiddels gerepatrieerd naar Engeland. De fout kwam aan het licht door DNA-onderzoek dat een lijkschouwer in Londen uitvoerde.
De Indiase regering zegt in een verklaring dat de lichamen ‘met de grootst mogelijke professionaliteit zijn behandeld’. Het land zegt de zaak hoog op te nemen en er contact over te hebben met de Britse autoriteiten.
De Britse regering zegt dat de identificatie van de lichamen ‘een zaak van India is’.
Vlucht 171, onderweg van Ahmedabad naar Londen, stortte kort na vertrek neer. Mogelijk kwam dat doordat de brandstoftoevoer werd afgesloten.
- Tsang heeft nog een ‘appeltje te schillen’ met de oppos…..
- Korpschef Isaacs weerspreekt beweringen Van Dijk-Silos..
- DNA-lid Sampie: ‘Mijn afwezigheid in parlement had niets te…..
- Onze president is niet ceremonieel..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWVAL..
- Scherpe kritiek op KPS: ‘Het systeem is ziek..
- Stephen Tsang beëdigd als minister OW..
- Ricardo Panka in de running voor ambassadeurspost..
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachte….
- Bootsman verdronken bij bootongeluk te Balingsoela; lijk ge….
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris We….
- Nieuw of gewoon oud?..
- Minister Misiekaba: Aandacht voor personeelstekort en geest…..
- INGEZONDEN – Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van …..
- Luchtvaartsector moet vrijdag oplossingsmodellen presentere…..
- Minister Monorath belooft ’toewijding en zorg’ bij eerste b…..
- DNA laat acht nieuwe parlementsleden toe..
- DNA verwelkomt acht nieuwe leden..
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee.
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps.
- Sportprestaties..