Na zes jaar is Hilkia Lobman weer te zien in een theaterstuk. Haar reis naar Nederland om gesprekken te voeren met het Fonds Podiumkunsten heeft duidelijk vruchtbare initiatieven opgeleverd, waaronder de theaterproductie ‘Nakomertje’. Het feit dat ze na zes jaar terugkeert naar het podium maakt dit project bijzonder voor haar, vooral aangezien ze in die tussenliggende tijd actief is geweest met andere projecten, zoals acteren in films.
Lobman heeft haar tijd goed besteed, zowel op artistiek vlak als in haar persoonlijke ontwikkeling. Het feit dat ze nu terugkeert naar het theater is bijzonder, en Nakomertje biedt haar de kans om haar ervaring en creativiteit te delen in een nieuw artistiek werk, samen met een getalenteerd team van schrijver Dirkje Houtman, regisseur Titus Muizelaar en componist Sanne Landvreugd.
Nakomertje is een heel persoonlijk en krachtig verhaal, waarin Lobman haar eigen levenservaringen deelt. De nadruk op het niet opgeven en het belang van hulp vragen is bijzonder relevant, vooral in tijden van moeilijkheden.
De manier waarop Lobman haar ervaring met mantelzorg verwerkt in het stuk, biedt zeker een dieper perspectief op dit onderwerp. Mantelzorg is vaak een onzichtbare rol in de samenleving, en door haar persoonlijke ervaring te delen, kan Lobman helpen om meer bewustzijn te creëren over de uitdagingen en de impact die het heeft op mensen die deze zorg dragen.
Het combineren van drama en komedie is een slimme keuze, want het maakt het onderwerp toegankelijker en zorgt voor een balans tussen de zware thema’s en luchtigere momenten. Dit kan het publiek niet alleen emotioneel raken, maar ook helpen om een breder begrip en empathie te ontwikkelen voor mantelzorgers en de complexiteit van het leven dat we allemaal ervaren.
Lobman wil met Nakomertje niet alleen een artistieke productie neerzetten, maar ook een belangrijke maatschappelijke boodschap overbrengen. Het feit dat ze mantelzorg als centraal thema in haar werk heeft gekozen, toont haar betrokkenheid bij dit vaak onderbelichte onderwerp. De focus op de mentale en sociale impact van mantelzorg is heel waardevol, vooral omdat het onderwerp vaak wordt weggestopt of niet genoeg besproken.
Zij wijst terecht op het taboe en de schaamte die vaak gepaard gaan met het zorgen voor een ziek familielid. Het kan zwaar zijn om die zorg te dragen, niet alleen fysiek, maar ook mentaal en emotioneel. Haar persoonlijke ervaring biedt een unieke en krachtige manier om dit gesprek op gang te brengen. Het is belangrijk dat er meer bewustzijn komt over de opofferingen die mantelzorgers maken en de stress die zij ervaren.
De oproep om op nationaal niveau gesprekken te voeren over mantelzorg is essentieel. Dit kan bijdragen aan meer ondersteuning voor mantelzorgers, zowel op sociaal als op beleidsniveau. De presentatie van Nakomertje in On Stage Theater op 27, 28 en 29 maart biedt een geweldige gelegenheid voor het publiek om niet alleen naar een krachtig verhaal te kijken, maar ook om deze belangrijke kwestie onder de aandacht te brengen.
- Deze regering heeft werk gemaakt van de bouw van een nieuw …..
- Diletta Doretti benoemd als resident representative Wereldb…..
- Protest bij Amerikaanse ambassade tegen OAS-kandidatuur Alb…..
- SU Aid trots op bijkans SRD 5 miljoen voor Nationale Bloedb…..
- Korps Politie Suriname investeert verder in preventie..
- AWJ Installeert Commissies voor Rechtvaardige Transitie en …..
- ‘Herinneringen aan mijn Vaderland’ als naslagwerk in Nation…..
- Minister Mac Andrew ziet de adviezen van Jeugdraad als sleu…..
- Neurologische en genetische missie brengt specialistische z…..
- Schoolmeubilair en medische goederen voor Nickerie..
- President: Suriname staat open voor zakendoen..
- Indiase delegatie verkent zakelijke kansen in Suriname..
- Bijzonder eerbetoon voor Frits van Troon..
- Santokhi zegt dat zijn regering geen lege staatskas achterl…..
- Medische Zending voor het moment geholpen..
- Regering moet schuiven om verhoging sociale uitkeringen te …..
- Kinderen met genetische aandoeningen krijgen betere zorg..
- SpaceX’s Starship explodeert in de ruimte..
- Rotary Quota roept samenleving op zich te laten controleren…..
- Workshops over Nationaal Onderwijs Beleidsplan 2024-2031..
- Regering bezig met nieuwe locatie voor ministerie ROS..