PARAMARIBO — Het ministerie van Openbare Werken (OW) is na vier jaren eindelijk begonnen met werkzaamheden voor het onderhoud van dijken en de ontwatering in Coronie. De officiële start van de werkzaamheden vond maandag plaats. Het ontwateringsprobleem wordt aangepakt door de sluizen langs de Oost-Westverbinding te rehabiliteren of volledig te vervangen, inclusief katrollen en sluisdeuren.
Het project maakt deel uit van een groot landelijk project. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting, waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren”, meldt de minister van Openbare Werken Riad Nurmohamed in een persbericht van CDS.
Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd, en niet-werkende pompgemalen zullen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, die bestaat uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt een grondige onderhoudsbeurt. “Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie. Er was aanvankelijk geen geld voor ingrepen, maar de natuur heeft geholpen: slip is aangekomen, het zeewater is teruggetrokken en de mangroven groeien, wat de biodiversiteit herstelt”, zegt Nurmohamed.
“De hoop is dat de mangrovenbomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog worden, wat de kust op lange termijn zal beschermen”, deelt de minister mee. Daarnaast wordt de weg tussen Jenny en Henar weer aangepakt, een project dat eerder werd stopgezet door financiële problemen.
- Mini ICT-beurs legt focus op digitale transformatie..
- Politieke proleten en motyo..
- Sport en beperking..
- Dc Lewis: VIDS verspreidt bewust valse informatie over Chin…..
- Man die betaalde met valse US-dollars aangehouden..
- NDP streeft naar ‘revolutie in denken’..
- STVS wacht resultaat af van overleg over onder andere overu…..
- Oekraïne ontvangt Europese leiders terwijl steun VS dropt..
- Kandidaat stembureauleden maken toets..
- Surinaamse en Nederlandse artiesten blikken tevreden terug …..
- Waterleidingstoring Para door lek in hoofdtransportbuis..
- Emanuel: “Grondenrechtenvraagstuk is gevoelig, maar wet kom…..
- 13 politieke partijen hebben zich inmiddels ingeschreven bi…..
- De Leeuwen brullen weer eens..
- Duitsland stemt rechts: radicaal-rechtse AfD wordt tweede p…..
- NPS/NDP versus VHP: Sibilo versus Kirpalani?..
- Phillipusdorp krijgt middelen voor versterking gemeenschap..
- Verdachte aangehouden die inreed op politieambtenaar..
- ‘Eerste stap in authentiek leiderschap is jezelf eerst goed…..
- Ex-Staatsolie-directeur: bauxietdeskundigen Suriname niet g…..
- Man betaalt met valse US-dollars; verdachte in de kraag gev…..