PARAMARIBO — Het ministerie van Openbare Werken (OW) is na vier jaren eindelijk begonnen met werkzaamheden voor het onderhoud van dijken en de ontwatering in Coronie. De officiële start van de werkzaamheden vond maandag plaats. Het ontwateringsprobleem wordt aangepakt door de sluizen langs de Oost-Westverbinding te rehabiliteren of volledig te vervangen, inclusief katrollen en sluisdeuren.
Het project maakt deel uit van een groot landelijk project. “De projecten worden gefinancierd uit de lokale begroting, waarbij elk district de kans krijgt om projecten uit te voeren”, meldt de minister van Openbare Werken Riad Nurmohamed in een persbericht van CDS.
Ook de civieltechnische constructies op de zeedijk worden vernieuwd, en niet-werkende pompgemalen zullen worden vervangen. De semi-natuurlijke dijk in Coronie, die bestaat uit rotsen, klei en vegetatie, krijgt een grondige onderhoudsbeurt. “Waterbeheer is altijd een belangrijk thema geweest voor Coronie. Er was aanvankelijk geen geld voor ingrepen, maar de natuur heeft geholpen: slip is aangekomen, het zeewater is teruggetrokken en de mangroven groeien, wat de biodiversiteit herstelt”, zegt Nurmohamed.
“De hoop is dat de mangrovenbomen in Coronie binnen een jaar 10 meter hoog worden, wat de kust op lange termijn zal beschermen”, deelt de minister mee. Daarnaast wordt de weg tussen Jenny en Henar weer aangepakt, een project dat eerder werd stopgezet door financiële problemen.
- Na aandringen vicepresident: Santokhi laat brandstofleverin…..
- SEOB: Al 62,6 procent van IMF-programma uitgevoerd..
- EBS: “Maak het uit of het gaat uit”..
- Roofoverval na opzettelijke aanrijding nabij Coropinabrug..
- Cubaanse migranten in Suriname: Goed georganiseerd en onder…..
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe M…..
- Man in politiecel wegens illegaal wapenbezit..
- Victorie verslaat koploper Sudhar in thriller..
- Vrouw met schotwond afgezet bij SEH..
- Adhin vrijgesproken..
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..