Sharda Ganga. Foto: De Ware Tijd.
‘Wat mij betreft is er een uitspraak geweest die een ongelijkheid in onze samenleving heeft rechtgetrokken’. Zo reageert Sharda Ganga, voorzitter van de Stichting Projekta op de uitspraak van de kantonrechter gisteren, waarbij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) bevolen is om twee stellen van hetzelfde geslacht in te schrijven in het huwelijksregister.
De uitspraak is pas een eerste stap, want burgers van hetzelfde geslacht kunnen in Suriname nog niet trouwen. De rechter oordeelde gisteren over een verzoek van mensen die in het buitenland zijn gehuwd en waarvan het CBB de huwelijksakten heeft geweerd. Ganga stelt dat de uitspraak de deur hiervoor opent.
Zij vindt het niet kunnen dat er, voor wat betreft mensenrechten, een uitzondering wordt gemaakt voor één doelgroep. Haar boodschap aan beleidmakers is dan ook om zich te houden aan de Grondwet. Het Constitutioneel Hof oordeelde eerder, en nu ook de kantonrechter, dat de Staat wetgeving omtrent homohuwelijken in orde dient te maken.
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..
- Geen werkvergunning vereist voor ondernemers..
- Minister Kuldipsingh vastbesloten corruptie te bestrijden..
- DIS-directeur Armaketo: “Tijd voor actie na succesvolle sum…..
- EBS: Stroomtarieven niet verhoogd; levering kookgas vertraa…..
- Romain Maurice Pipelers..
- Gaslevering met paar dagen vertraagd..
- Stroomtarieven niet verhoogd, meldt EBS..
- Gasboot is verlaat..
- Derde opeenvolgende DNA-vergadering afgeblazen vanwege quor…..
- Nizam Faisel Ali Khan Kallan..
- Ramsaran vs Landvreugd..
- Wilhelmien Helen de Freitas..
- Cursisten SAO versterken vakmanschap in erfgoedbehoud..