INGEZONDEN
Het heeft de nationale politiek 38 jaren gekost om wederom een absolute meerderheid van 34 zetels op de been te krijgen in het parlement voor een regeringscoalitie. Na een onstuimige periode van zeven jaren militaire dictatuur was het de politieke combinatie, het Front voor Democratie en Ontwikkeling, die in 1987 een verbluffende verkiezingswinst van in totaal veertig zetels in de wacht wist te slepen. Met meer dan 2/3 gekwalificeerde meerderheid kon het bestuur van het land worden overgenomen van de militairen.
Een twee derde parlementaire meerderheid kan aangemerkt worden als een essentieel instrument voor brede maatschappelijke en duurzame ontwikkeling in het land. Elke handeling van de uitvoerende macht in een democratische rechtstaat moet gestoeld zijn op de wetgeving, anders mist die handeling elke vorm van rechtmatigheid.
“De regering moet de gekwalificeerde meerderheid zien als een stabiliteitsinstrument om rustig en beheerst orde op zaken te stellen”
Dus die onrechtmatige handeling kan,al dan niet door tussen komst van de onafhankelijke rechter, worden teruggedraaid. Zo sterk is een goed functionerende democratische rechtstaat. Het parlement is het huis waar de wetgevingsproducten tot stand komen en om allerlei vertragende politieke intriges te omzeilen is het van belang om verzekerd te zijn van zo ruim mogelijk parlementaire meerderheid.
Met deze comfortabele basis kan met alle gemak aanpassingen worden aangebracht in vele wetten waarbij de grondwet een dwingende twee derde parlementaire meerderheid vereist. Evenmin wordt van hieruit een ernstig beroep gedaan op politieke en juridische architecten van politieke partijen om geen misbruik te maken van deze meerderheid situatie om de wetgeving zodanig aan te passen waarbij het volk en politiek anders denkenden worden gedupeerd.
De gekwalificeerde parlementaire meerderheid moet absoluut niet getransformeerd worden tot parlementaire dictatuur. In de Latino hebben we genoeg voorbeelden hiervan. Dus het loert vlak hier om de hoek en dat is juist wat we niet willen hebben.
De regering moet de gekwalificeerde meerderheid zien als een stabiliteitsinstrument om rustig en beheerst orde op zaken te stellen. De verzwakte democratische instituten moeten aangesterkt worden en de tekort komingen bij de rechterlijkemacht moeten in gemeen overleg met de justitiele autoriteiten worden weggewerkt. Precies zoals het hoort binnen een democratische rechtstaat.
Het is goed dat politici zaken in de juiste context plaatsen om excessen nationaal en internationaal te voorkomen. Internationaal denken we aan de gigantische investeringen die momenteel gaande zijn in offshore olie branche. Als we de politieke stabiliteit nationaal kunnen waarborgen zullen we daarmee een signaal van stabiliteit en vertrouwen uitsturen naar internationale ontwikkelings- en investeringspartners. We moeten beseffen dat Suriname zich niet op een eiland bevind en alles te mogen doen zonder rekening te houden met de geo-politieke opvattingen en ontwikkelingen.
Ettiré Patra
De redactie van de Ware Tijd stelt lezers in de gelegenheid stukken in te zenden ter publicatie. In principe worden alle ingezonden artikelen opgenomen, tenzij de inhoud schadelijk, kwetsend of beledigend is voor derden. Stukken die worden geplaatst komen niet noodzakelijkerwijs overeen met de mening van de Ware Tijd. De redactie behoudt zich het recht voor om stukken niet te plaatsen, of in te korten of te redigeren zonder dat die uit hun context worden gehaald.
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..
- Column: Borrelpraat no. 876..
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..