Een onbekende ziekte heeft in een maand in het noordwesten van Congo al meer dan vijftig mensen het leven gekost. Dat melden lokale artsen en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De dodelijke uitbraak lijkt te zijn begonnen in de stad Boloko, waar drie kinderen overleden nadat ze een vleermuis hadden gegeten.
De dodelijke uitbraak lijkt te zijn begonnen in de stad Boloko, waar drie kinderen zijn overleden nadat ze een vleermuis hadden gegeten. Onderzoekers vermoeden dat het gaat om een vorm van een koorts die gepaard gaat met bloedingen.
Patiënten sterven binnen 48 uur na de eerste symptomen, een extreem korte tijd. “Dat is wat echt zorgwekkend is”, zegt Serge Ngalebato, medisch directeur van het Bikoro-ziekenhuis, een regionaal controlecentrum. Sinds de eerste besmettingen op 21 januari zijn 419 gevallen geregistreerd, waarvan 53 met fatale afloop.
Ziekten die van dier op mens overspringen, vormen al langer een groot risico in regio’s waar wilde dieren worden gegeten. Het aantal uitbraken in Afrika door dergelijke infecties is de afgelopen tien jaar met 60% gestegen, aldus de WHO.
Mysterieuze ziekteOp 9 februari dook een tweede cluster op in de stad Bomate. Monsters van dertien patiënten zijn onderzocht in Kinshasa, maar de resultaten roepen vragen op: geen enkele test wijst op Ebola of Marburg. Wel werd bij enkele patiënten malaria vastgesteld.
Congo kampt vaker met mysterieuze ziektes. Vorig jaar werd een vergelijkbare uitbraak, waarbij tientallen mensen stierven, uiteindelijk toegeschreven aan malaria. Of dat nu weer de oorzaak is, blijft vooralsnog onduidelijk.
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden..
- Rusland: deze verkiezingen de belangrijkste in 50 jaar tijd..
- Volleyballers Yelyco sturen SVV met hangende hoofden terug..
- President Santokhi naar Barbados voor Caricom-top..
- Truckeigenaar die illegaal grofvuil dumpt ‘ernstig aangespr…..
- Alice Amafo keert terug naar ABOP: “De echte Queen is terug…..
- Landelijke operatie ‘Blitz’ moet de veiligheid …..
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..
- Jagesar breekt lans voor senioren en jongeren..
- Visvergunningenkwestie sleept zich voort..
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag..
- Internationale organisaties en ambassades observeren ook de…..
- Havenlaan Zuid dinsdag zes uren niet toegankelijk voor verk…..
- Drie aangehouden tijdens operatie Blitz; één verdachte ontk…..
- Nieuwe Chinese animatiefilm breekt records wereldwijd..
- Elselyn Hariëtte Angelique Fa Si Oen (109) Amsterdam 14-2-…..
- Ethel Iesmé Edwards (71) Almere 12-2-2025..
- VS vraagt Europeanen om bijdragen aan garanties voor Oekr…..
- Alice Amafo weer in haar politiek huis ABOP..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, matige onweersbuien..