Een onbekende ziekte heeft in een maand in het noordwesten van Congo al meer dan vijftig mensen het leven gekost. Dat melden lokale artsen en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De dodelijke uitbraak lijkt te zijn begonnen in de stad Boloko, waar drie kinderen overleden nadat ze een vleermuis hadden gegeten.
De dodelijke uitbraak lijkt te zijn begonnen in de stad Boloko, waar drie kinderen zijn overleden nadat ze een vleermuis hadden gegeten. Onderzoekers vermoeden dat het gaat om een vorm van een koorts die gepaard gaat met bloedingen.
Patiënten sterven binnen 48 uur na de eerste symptomen, een extreem korte tijd. “Dat is wat echt zorgwekkend is”, zegt Serge Ngalebato, medisch directeur van het Bikoro-ziekenhuis, een regionaal controlecentrum. Sinds de eerste besmettingen op 21 januari zijn 419 gevallen geregistreerd, waarvan 53 met fatale afloop.
Ziekten die van dier op mens overspringen, vormen al langer een groot risico in regio’s waar wilde dieren worden gegeten. Het aantal uitbraken in Afrika door dergelijke infecties is de afgelopen tien jaar met 60% gestegen, aldus de WHO.
Mysterieuze ziekteOp 9 februari dook een tweede cluster op in de stad Bomate. Monsters van dertien patiënten zijn onderzocht in Kinshasa, maar de resultaten roepen vragen op: geen enkele test wijst op Ebola of Marburg. Wel werd bij enkele patiënten malaria vastgesteld.
Congo kampt vaker met mysterieuze ziektes. Vorig jaar werd een vergelijkbare uitbraak, waarbij tientallen mensen stierven, uiteindelijk toegeschreven aan malaria. Of dat nu weer de oorzaak is, blijft vooralsnog onduidelijk.
- Arabische staten komen op tegen Trumps Gaza-‘Riviera&…..
- DA’91 registreert zich bij CHS; verwacht 4-7 zetels..
- Scholieren vieren Internationale dag van Moedertalen in Sur…..
- Grote overwinningen voor Kampoe, Kampoe 2 en Shaktie..
- President Santokhi sluit Caricom-top af met gesprekken over…..
- 4 prijzen voor Verdies competitie ‘Jouw Stem voor onz…..
- NDP versteld van steun aan Guyana in grenskwestie Venezuela…..
- ‘Water en Vuur Festival’ op Earth Hour..
- ‘Lek’ bij ministerie GBB..
- VN: ‘Surinaams goud belandt via Oeganda op wereldmarkt’..
- Minister Ramsaran opent 1e mini ICT-beurs..
- Regering blijft zich inzetten voor garanderen van vliegoper…..
- 1.846 Verzoekschriften gedeponeerd bij CBB na terinzagelegg…..
- Wandelmars-icoon Purcy Olivieira heengegaan..
- Geen afstemming tussen Kiesregeling en openingstijden Centr…..
- Asabina: “Tijd om traditioneel stemmen achter ons te late…..
- Purcy Olivieira is niet meer..
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..