PARAMARIBO — De muziektheatervoorstelling ‘De roep van Suriname’ is volgens HB Media het persoonlijke verhaal van de Nederlands-Italiaanse Quirine Melssen. Het wordt omlijst met eigen composities in het Italiaans en Sranan, klassiek met inheemse invloeden. “Zij trekt haar persoonlijke ervaringen naar een bredere maatschappelijke context, waarbij zij ook de geschiedenis en de strijd van Suriname en specifiek de inheemsen belicht”, doet HB Media uit de doeken over de muziektheatervoorstelling zaterdag in Spice Quest.
Melssens inspiratiebron is de natuur en haar connectie daarmee heeft haar bij de inheemsen van Suriname gebracht. Hun gedachtegoed sluit aan bij haar persoonlijke filosofie van wederkerigheid en respect en met haar performances en composities wil zij mensen hun kracht laten voelen en ze inspireren om meer zorg voor de natuur te dragen.
“Quirine wil mensen inspireren om op zoek te gaan naar hun eigen specifieke kracht om die in te zetten voor de natuur en een duurzaam Suriname”
De roep van Suriname begon in Nederland toen Melssen een benefietavond voor de inheemsen in Amsterdam bijwoonde. Dat deed haar besluiten om naar Suriname te komen. Ze ging in maart 2024 met de Wayana op expeditie om de Oelemarierivier in kaart te brengen en tevens een vervolgtraject te ontwikkelen over kunst en identiteit.
Zes maanden daarna ging ze naar Erowarte, Powakka en Kalebaskreek en deed ze een verkenning. “Dat is het moment dat ze besluit een voorstelling te maken die belangrijk is voor haar introductie: ‘De roep van Suriname’.” De vertelling en zang wordt gedaan door Melssens, die wordt begeleid door Ivan Ritfeld (piano), Kelsey Small (maraca, trom en shakers) en Klarie Albregts (fluit).
Melssen zal zaterdag onder meer haar lied ‘A Momenti Doro’ presenteren. “Het is geschreven om je blij te maken, om je eigen kracht te voelen en je dromen waar te maken. Quirine wil mensen met dit lied inspireren om op zoek te gaan naar hun eigen specifieke kracht om die in te zetten voor de natuur en een duurzaam Suriname”, legt HB Media uit in een persbericht.
Vele stijlen
Melssens artistieke ontwikkeling is gestart op de toneelschool. Ze is afgestudeerd van het conservatorium klassieke zang na studie bij operazangeres Nelly van der Spek. Zij componeert muziek en brengt zang in een theatrale context, waardoor zij vele stijlen zingt, van klassiek tot volks- en improvisatiemuziek.
Haar werk gaat van standup opera, opera met comedy, tot muziektheaterprojecten met thema’s als oorlog, heling en verbinding. Ze heeft gewerkt onder de regie van onder anderen Michael Diederich, Harry de Wit, Wim Selles en Javier López Piñòn en heeft gespeeld met klassiek blaasorkest Holland Wind Players, theatergroep Nationaal Toneel en jazz ensemble I Compani.
Melssen heeft onder meer opgetreden in eigen land, Servië, Duitsland en België. Enkele bijzondere optredens in Nederland waren op het klassieke muziekfestival Gelderse Muziekzomer, theaterfestival De Parade, literatuurfestival Wintertuinfestival en in Rotterdamse Schouwburg, Koninklijke Schouwburg Den Haag en Concertgebouw Amsterdam.
- Versterking agrarische sector en agrarisch onderwijs op hog…..
- Rotary district governor brengt beleefdheidsbezoek aan pres…..
- Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir markeert nieuw h…..
- Vakbondsvoorzitter Ravenberg eist per direct ontslag voor d…..
- Trump praat dinsdag met Poetin: “We maken goede kans”..
- Reyme: Militairen moeten een speciale plaats krijgen..
- Alice Amafo geeft VHP-Abop-regering een onvoldoende..
- Santokhi: “Trackrecord van wat de VHP heeft gerealiseerd…..
- Hennah Loraine brengt ‘If Grontapu Ben De Fu Mi’ uit als ee…..
- Wolken en zon wisselen elkaar af, het blijft droog..
- Heringebruikname Jagrat Arya Mandal Mandir..
- ‘Vrijwel’ alle Voice of America-medewerkers op …..
- Venezuela houdt vergaderingen in betwist gebied Essequibo..
- Cornelis Anselmus Sabajo (92) Paramaribo 13-3-2025..
- Georgetina E. Kammeron, (93) Amsterdam 15-3-2025..
- A20 presenteert voorlopige kandidatenlijst; Curtis Hofwijk …..
- Deens Defensie Commando: Franse Luchtmacht Trained Op Groen…..
- Santokhi geïrriteerd over functioneren DR en RR kandidaten …..
- Elon Musk kondigt Mars-missie aan: Starship naar de rode pl…..
- Vredesakkoord tussen Armenië en Azerbeidzjan bereikt..
- Santokhi: “Spiritualiteit biedt kracht en richting in moeil…..