PARAMARIBO — De Kiwanis Club Paramaribo Central heeft haar signature project “Jeugdigen in Detentie” succesvol uitgevoerd in het Jeugd Correctie Centrum (JCC) te Santo Boma. Het thema van dit jaar, “Dedication”, stond centraal in een uniek muziekproject dat jongeren in detentie een creatieve uitlaatklep biedt én hen ondersteunt in hun persoonlijke groei, zelfvertrouwen en toekomstperspectief. Vrijdag brachten de leden van de club weer een bezoek aan het JCC.
Het initiatief, ontwikkeld door de ‘Special Commissie Detentie’ van de club, maakt deel uit van het bredere resocialisatieprogramma “Jeugdigen in Detentie”. Hiermee geeft de club invulling aan het internationale Kiwanis-motto: “Serving the Children of the World”. Door middel van muziek, motivatie en open dialoog streeft Kiwanis ernaar jongeren die met justitie in aanraking zijn gekomen, perspectief te bieden en aan te moedigen tot positieve gedragsverandering.
“Minstens tien jongeren zullen een eigen muziekstuk ontwikkelen en opnemen”
Tijdens het project kregen de jongeren de kans om onder begeleiding van gerenommeerde artiesten zoals Jah Hands Baas en Enver Panka hun eigen teksten te schrijven en om muziek op te nemen. De professionele opnames werden verzorgd door producer Rosco Mack Nack, die samen met de jongeren hun lyrics opnam en zal voorzien van passende beats. Het eindresultaat zal worden aangeboden aan de directie van het JCC en de media.
“Met dit project willen wij niet alleen investeren in muzikale vaardigheden, maar vooral in de toekomst van deze jongeren,” aldus Claudette Etnel, huidige president van de Kiwanis Club Paramaribo Central. “Wij geloven dat muziek hen kan helpen om hun stem te vinden, hun verhaal te vertellen en hun leven opnieuw richting te geven. Het is onze manier om hoop te bieden en bij te dragen aan hun re-integratie in de samenleving.”
Het is het derde jaar op rij, met een onderbreking in 2024, dat de club een activiteit organiseert in het JCC. Tijdens het eerste bezoek werkten de jongeren aan een schilderproject. Toen uitten zij de wens om aan muziek te doen. Bij het tweede bezoek werd die wens verder verkend, ditmaal met ondersteuning van Jah Hands Baas en Enver Panka, waarbij er werd geluisterd naar hun zelfgeschreven teksten. Het huidige project met professionele opnames vormt de bekroning van die eerdere trajecten.
Het project mikt op concrete en duurzame resultaten. Minstens tien jongeren zullen een eigen muziekstuk ontwikkelen en opnemen. Daarnaast wil de club in de toekomst jaarlijks nieuwe deelnemers begeleiden en terugkerende jongeren inzetten als peer-coaches, waarmee het muziekproject zich ontwikkelt tot een continu traject met blijvende impact.
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..