Techmiljardair Elon Musk zegt dat hij spijt heeft van een aantal berichten die hij op X plaatste over president Donald Trump. Volgens Musk gingen sommige van deze berichten te ver. Welke berichten hij precies bedoelde, zei hij niet.
De baas van Tesla en SpaceX werkte de afgelopen maanden voor de Amerikaanse regering als hoofd van DOGE, het adviesorgaan dat bezuinigingen moet doorvoeren bij de overheid. Eind mei zat Musks tijd als adviseur in het Witte Huis erop en nam hij officieel afscheid. Niet lang daarna begon het over en weer moddergooien tussen Musk en Trump.
Aanleiding was het nieuwe wetsvoorstel van Trump, dat hij de ‘big beautiful bill’ noemt, met daarin enorme belastingverlagingen die het Amerikaanse begrotingstekort flink zouden laten oplopen. Dat was tegen het zere been van Musk, die er als hoofd van DOGE juist voor streed de overheidsuitgaven sterk terug te dringen. Musk noemde het voorstel op X dan ook een “walgelijk gedrocht”.
Vervolgens viel Musk zijn voormalige ‘beste vriend’ in talloze berichten aan en beweerde onder andere dat Trump de presidentsverkiezingen nooit had kunnen winnen zonder zijn financiële steun.
Trump reageerde door te schrijven dat de Tesla-baas “gek geworden” was en opperde contracten en subsidies voor Musks bedrijven, zoals Tesla en SpaceX, te schrappen om miljarden te besparen.
Musk had deze week al een aantal van zijn berichten over Trump van zijn account op X verwijderd. Trump liet weten dat hij er geen problemen mee had als Musk hem zou bellen en dat hij niet van plan was om te stoppen met Musks Starlink satellietverbinding. Wel zei Trump dat hij zijn Tesla misschien naar een andere locatie zou verplaatsen.
“We hadden een goede relatie en ik wens hem het allerbeste”, zei de president. Musk reageerde met een hart-emoji op de video op X waarin Trump dat zei.
Nu slaat Musk dus zelf ook een mildere toon aan. “Ik betreur sommige van mijn berichten over president Donald Trump vorige week”, schrijft hij .”Ze gingen te ver.”
- Atompai zal bewilligen voor parlement; zal geen bestuurlijk…..
- NPS kiest voor coalitie met NDP ondanks historische bezware…..
- Gaat Nurmohamed de Van ’t Hogerhuysstraat nog aanpakken of …..
- OKB verzoekt Biza om spoedige actie: stemverwerking Wanica …..
- Vriend aangehouden na mishandeling vriendin..
- Snik of Zegen voor El Dorado?..
- Man op klaarlichte dag beschoten in Paramaribo..
- Bootongeval Marowijnerivier: drie doden, vier vermist, vijf…..
- Moody’s: ‘Nieuw IMF-programma cruciaal voor economische sta…..
- Nieuwe coalitie belooft hoop en herstel voor Suriname..
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen..
- Bentley breekt records 🏁Meer winst in 4 jaar dan in eerste …..
- Illegale sloop monument aan Dr. J.F. Nassylaan stopgezet..
- Mexicaanse kartels rekruteren buitenlandse ex-militairen: e…..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..
- Bootongeval: 5 overlevenden, 3 lichamen geborgen, 4 vermist..
- Vijf overlevenden bij bootongeval op de Marowijne rivier; d…..
- NDP: Tragisch bootongeluk schokt ons diep..
- Yorka supu..