Voorzitter Dharm Mungra van De Nieuwe Leeuw (DNL) roept oude politieke partijen op om, als zij relevant willen blijven, inspiratie te putten uit de vernieuwingsslag van de KTPI. Bij de recente verkiezingen heeft de KTPI een baanbrekende stap gezet door een ingrijpende vernieuwing en verjonging door te voeren in al haar geledingen.
Een sleutelfiguur in deze transformatie is Sutrisno Mitro, een hoogopgeleide professional met een onberispelijke reputatie. Hij zal niet alleen als campagneleider optreden, maar ook de toekomstige partijleider van de KTPI worden. Volgens Mungra biedt deze stap een solide basis voor een nieuwe politieke koers.
De KTPI heeft bewust gebroken met oude patronen en durft te leren van zowel successen als fouten uit het verleden. De partij kiest resoluut voor een nieuwe benadering: minder afhankelijkheid van oude patronagepolitiek en meer focus op nationale ontwikkeling, waarbij het hele volk wordt betrokken bij de besluitvorming en uitvoering van beleid.
DNL en KTPI bundelen hun krachten om een inclusieve toekomst voor alle Surinamers te realiseren. Beide partijen zijn het erover eens dat een nieuwe generatie leiders nodig is, die niet worden beoordeeld op etniciteit, geloof, cultuur of klasse, maar op hun visie en inzet voor nationale vooruitgang.
Daarnaast benadrukken volgens Mungra zowel DNL als KTPI dat corruptie en nepotisme de grootste bedreigingen vormen voor de sociaal-economische stabiliteit van Suriname. Daarom beloven zij bij het verkrijgen van regeringsmacht volledige transparantie in staatsfinanciën. Een digitaal systeem, dat 24/7 toegankelijk is voor alle burgers, zal ervoor zorgen dat elke Surinamer de overheid direct kan controleren. Hoewel gevestigde partijen dit idee afdoen als onrealistisch, is Mungra stellig: “Dat is complete onzin. Dit plan is haalbaar en noodzakelijk voor een gezonde democratie.”
- Paul Somohardjo niet op de PL-lijst; Sally op nummer 11..
- Pertjajah Luhur heeft haar kandidaten gepresenteerd..
- 29 mannen en 22 vrouwen op PL kandidatenlijst..
- Kandidatenlijst PL bekendgemaakt..
- Man veroordeeld voor moord op kleuter in 1982..
- Paul Somohardjo neemt afscheid van politiek..
- 20 juni 2025 uitgeroepen tot eenmalige nationale vrije dag..
- Zwaar verkeersongeval aan de Kennedyweg eist drie levens..
- WWF en DSB slaan handen ineen voor Earth Hour 2025..
- HOEFDRAAD DENKT NA 25 MEI TERUG TE KOMEN?..
- Defenstie huldigt 348 militairen voor trouwe dienst..
- Veertig jarige gevonnist voor poging verkrachting dertienja…..
- Breaking: Klebert Drenthe alsnog op kandidatenlijst NDP voo…..
- “De samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP wee…..
- Einde schade en schande bij CBvS: jaarverslag 2022 gepublic…..
- Verkiezingsorganen geven vervolgupdates aan president..
- Op welke dag valt Ied-ul-Fitr volgens de leer van de Islam?..
- Derde editie Café Francophone stimuleert gebruik Franse taa…..
- Brunswijk tegen Bouterse: “Te yu masra dede ye go na rouw, …..
- Ied-ul-Fitr nu toch formeel op 31 maart..
- Auto door brand verwoest..